Zaginęła 15 lat temu w ośrodku wczasowym. Policja ma zamiar zakończyć śledztwo

Jak donosi "The Sun", powołując się na londyńską policję, śledztwo w sprawie zaginięcia Madeleine McCann ma zostać zamknięte jeszcze w tym roku. "Oczekuje się, że prace zespołu zostaną zakończone do jesieni" - przekazuje magazyn, cytując anonimowe źródło.

Więcej podobnych tematów na stronie głównej Gazeta.pl

Jak podaje "The Sun", trwające od blisko 15 lat śledztwo w sprawie zaginięcia Madeleine McCann, ma zostać zakończone jeszcze w tym roku, a to oznacza, że główny podejrzany w sprawie nie usłyszy zarzutów.

Zobacz wideo

Zaginięcie Madeleine McCann - sprawa zostanie zakończona

"Obecnie nie ma planów kontynuowania śledztwa. Koniec drogi dla Operacji Grange [pseudonim operacji Metropolitalnej Służby Policyjnej, badającej okoliczności zniknięcia McCann - przyp. red.] jest już w zasięgu wzroku. Oczekuje się, że prace zespołu zostaną zakończone do jesieni" - podaje The Sun, cytując anonimowe źródło.

Jak donosi magazyn, obecne finansowanie operacji ma zakończyć się 31 marca. Ostateczny wniosek MET o kolejną dotację, z terminem realizacji do końca września, został niedawno złożony w Ministerstwie Spraw Wewnętrznych. Z kolei całkowity koszt śledztwa wyniósł do tej pory już około 13 mln funtów.

Atak hakerów na rosyjskie restauracjeAtak hakerów na rosyjskie restauracje. Umieścili na paragonach poruszające hasła

Akta sprawy będą mogły jednak zostać ponownie otwarte, w przypadku pojawienia się nowych informacji. Na ten moment nie ma jednak wystarczających dowodów, by oskarżyć głównego podejrzanego, Christiana B, który zdaniem niemieckiej policji mógł być zamieszany w zaginięcie dziewczynki.

Zaginięcie Madeleine McCann to jedno z najbardziej medialnych i tajemniczych zaginięć w historii. 4-letnie wówczas dziewczynka zaginęła podczas rodzinnych wakacji w Praia da Luz w Portugalii. 3 maja 2007 roku jej rodzice wyszli ze znajomymi do restauracji, zostawiając śpiącą córkę w hotelowym pokoju. Kiedy koło 22 przyszli do pokoju, by sprawdzić, czy wszystko jest w porządku, dziewczynki już w nim nie było.

Po krótkich poszukiwaniach zawiadomiono policję, która rozpoczęła śledztwo, a sprawa niemal natychmiast stała się jedną z najgłośniejszych w historii - odbiła się wielkim echem w mediach niemalże na całym świecie. Wciąż jednak nie udało się ostatecznie wyjaśnić tajemnicy jej zaginięcia.

***

Kobieta.gazeta.pl jest dla Was i to dla Was cały czas piszemy na różne tematy. Nie oznacza to jednak, że Ukraina schodzi na dalszy plan. To cały czas bieżąca i bardzo istotna kwestia. Wszystkie najważniejsze informacje znajdziecie tutaj: wiadomości.gazeta.pl, kobieta.gazeta.pl/ukraina.

Wojna w Ukrainie. Jak pomagać najbardziej potrzebującym?Wojna w Ukrainie. Jak pomagać najbardziej potrzebującym? Oto najważniejsze informacje

Więcej o: