Zaginęła 15 lat temu w ośrodku wczasowym. Policja ma zamiar zakończyć śledztwo

Jak donosi "The Sun", powołując się na londyńską policję, śledztwo w sprawie zaginięcia Madeleine McCann ma zostać zamknięte jeszcze w tym roku. "Oczekuje się, że prace zespołu zostaną zakończone do jesieni" - przekazuje magazyn, cytując anonimowe źródło.

Więcej podobnych tematów na stronie głównej Gazeta.pl

Jak podaje "The Sun", trwające od blisko 15 lat śledztwo w sprawie zaginięcia Madeleine McCann, ma zostać zakończone jeszcze w tym roku, a to oznacza, że główny podejrzany w sprawie nie usłyszy zarzutów.

Zobacz wideo

Zaginięcie Madeleine McCann - sprawa zostanie zakończona

"Obecnie nie ma planów kontynuowania śledztwa. Koniec drogi dla Operacji Grange [pseudonim operacji Metropolitalnej Służby Policyjnej, badającej okoliczności zniknięcia McCann - przyp. red.] jest już w zasięgu wzroku. Oczekuje się, że prace zespołu zostaną zakończone do jesieni" - podaje The Sun, cytując anonimowe źródło.

Jak donosi magazyn, obecne finansowanie operacji ma zakończyć się 31 marca. Ostateczny wniosek MET o kolejną dotację, z terminem realizacji do końca września, został niedawno złożony w Ministerstwie Spraw Wewnętrznych. Z kolei całkowity koszt śledztwa wyniósł do tej pory już około 13 mln funtów.

Akta sprawy będą mogły jednak zostać ponownie otwarte, w przypadku pojawienia się nowych informacji. Na ten moment nie ma jednak wystarczających dowodów, by oskarżyć głównego podejrzanego, Christiana B, który zdaniem niemieckiej policji mógł być zamieszany w zaginięcie dziewczynki.

Zaginięcie Madeleine McCann to jedno z najbardziej medialnych i tajemniczych zaginięć w historii. 4-letnie wówczas dziewczynka zaginęła podczas rodzinnych wakacji w Praia da Luz w Portugalii. 3 maja 2007 roku jej rodzice wyszli ze znajomymi do restauracji, zostawiając śpiącą córkę w hotelowym pokoju. Kiedy koło 22 przyszli do pokoju, by sprawdzić, czy wszystko jest w porządku, dziewczynki już w nim nie było.

Po krótkich poszukiwaniach zawiadomiono policję, która rozpoczęła śledztwo, a sprawa niemal natychmiast stała się jedną z najgłośniejszych w historii - odbiła się wielkim echem w mediach niemalże na całym świecie. Wciąż jednak nie udało się ostatecznie wyjaśnić tajemnicy jej zaginięcia.

***

Kobieta.gazeta.pl jest dla Was i to dla Was cały czas piszemy na różne tematy. Nie oznacza to jednak, że Ukraina schodzi na dalszy plan. To cały czas bieżąca i bardzo istotna kwestia. Wszystkie najważniejsze informacje znajdziecie tutaj: wiadomości.gazeta.pl, kobieta.gazeta.pl/ukraina.

Więcej o: