Spryskaj lustro tym popularnym napojem i zobacz co się stanie. Efekt z pewnością cię zaskoczy

Sprzątanie i usuwanie zabrudzeń bywa utrapieniem i czasochłonnym zajęciem dla wielu osób. Okazuje się, że popularny napój, uwielbiany i pity na co dzień może sprawdzić się również w utrzymaniu idealnej czystości w gospodarstwie domowym. Ten produkt wykorzystasz do wielu rzeczy, np. do mycia szyb.

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Coca-cola, bo właśnie o ten produkt chodzi to wyjątkowo popularny i lubiany na całym świecie napój gazowany. Zbyt częste picie coca-coli nie jest wskazane pod względem zdrowotnym, ale warto mieć chociaż jedną butelkę w swoim domu. Napój, dzięki zawartości kwasu fosforowego, cytrynowego i węglowego może pomóc w usunięciu zanieczyszczeń i zabrudzeń w szybki i łatwy sposób.

Zobacz wideo Jak sprytnie wykorzystać szare mydło?

Jak wyczyścić okna lub lustra za pomocą Coca-coli?

Ten sposób nie dla wszystkich może jest znany, ale efekty mogą być bardzo zadowalające. Ten sposób możesz również wykorzystać do czyszczenia okien samochodowych. Napój, dzięki kwaśnemu pH ułatwia rozpuszczanie tłuszczu i osadu. Żeby wyczyścić lustra, okna czy inne powierzchnie potrzebne będą: butelka coca-coli, pojemnik ze spryskiwaczem oraz czystą ściereczkę lub ręcznik papierowy.

  1. Wystarczy, że do butelki wlejesz napój gazowany i spryskasz nim powierzchnię do czyszczenia.
  2. Następnie dokładnie przetrzyj lustro lub szybę do sucha.
  3. Ponownie przetrzyj szkło, tym razem z użyciem ciepłej wody, żeby zapobiec lepieniu się.

Jak jeszcze można wykorzystać popularny napój gazowany?

Popularny napój gazowany sprawdzi się również w przypadku odrdzewiania przedmiotów i powierzchni. Zawarte w coca-coli składniki takie jak: kwas fosforowy, cukier i dwutlenek węgła skutecznie pozbędą się zalegającej rdzy. Wystarczy, że konkretny przedmiot zamoczysz w napoju i pozostawisz na kilka godzin. Te same właściwości i składniki mają również profesjonale preparaty do usuwania rdzy.

Kobieta.gazeta.pl jest dla Was i to dla Was cały czas piszemy na różne tematy. Nie oznacza to jednak, że Ukraina schodzi na dalszy plan. To cały czas bieżąca i bardzo istotna kwestia. Wszystkie najważniejsze informacje znajdziecie tutaj: wiadomości.gazeta.pl,kobieta.gazeta.pl/ukraina

Więcej o: