Waloryzacja emerytur 2022. Ta kwota robi wrażenie! Tutaj sprawdzisz wysokość świadczenia

Waloryzacja emerytur 2022 zaskoczyła seniorów. Jest rekordowa i dla niektórych emerytów stanowi spory zastrzyk gotówki. Wiemy ile wynosi podwyżka, a także jak sprawdzić ile wynosi w przypadku każdego emeryta z osobna. Pierwsze wypłaty z podwyżką już w marcu!

W marcu seniorzy dostali emerytury ze sporą podwyżką. Waloryzacja, która w 2022 roku okazała się być rekordowa znacznie wpłynęła na ich wypłaty. Wskaźnik wynosi aż 7 procent, a w przypadku seniorów którzy otrzymywali najniższą emeryturę - będzie jeszcze większy. Zyskają na ustaleniach Nowego Ładu, które dotyczą tzw. PIT-u 0 i emerytury bez podatku. Przypominamy, jaka podwyżka czeka seniorów w tym roku, oraz gdzie sprawdzić indywidualną kwotę, podwyższoną o tegoroczną waloryzację.

Interesuje cię tematyka świadczeń? Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Zobacz wideo Jak wcześnie młodzi powinni zainteresować się swoimi przyszłymi emeryturami? [Q&A]

Waloryzacja emerytur 2022 tabela. To aż 7 procent! Jak wpłynęła na wypłaty? 

Wskaźnik waloryzacji rent i emerytur w 2022 roku wynosi aż 107 procent i jest najwyższy od lat. Ile zatem otrzymają seniorzy? Przykładowo, w 2022 roku seniorzy, których emerytura wynosiła 1250,88 zł brutto w 2021, otrzymają 1338,44 zł brutto po waloryzacji. Pozostałe przykładowe kwoty są dostępne w naszej galerii, w specjalnej tabeli emerytur po waloryzacji.

Świat Według Kiepskich, Bartosz Żukowski Walduś ze "Świata według Kiepskich" dziś ma 47 lat

Gdzie sprawdzić kwotę wypłaty po waloryzacji emerytur? To możliwe przez internet

Seniorzy, którzy nie wiedzą o ile podniesie się ich emerytura, mogą sprawdzić to na stronie internetowej. Prognozowane wypłaty są dostępne na koncie na Platformie Usług Elektronicznych ZUS. Emeryt po zalogowaniu się otrzyma odpowiedź na to pytanie. Będzie mógł też sprawdzić, czy nie dostał za mało.

Interesuje cię chelatowanie włosów? Nie musisz wydawać na ten zabieg fortuny. Zrób to domowymi sposobami Chelatowanie włosów możesz wykonac w domu samodzielnie

Waloryzacja emerytur, to także waloryzacja 13 i 14 emerytury. O ile wzrosło świadczenie?

Wypłaty emerytur po waloryzacji trafiły na konta seniorów już w marcu. Nie tylko ich podstawowe świadczenie wzrośnie. Kwota 13 i 14 emerytury jest równa najniższej emeryturze. Ponieważ ta wzrosła - wzrosły też dodatkowe świadczenia. W związku z tym 13 i 14 emerytura 2022 wynosi 1338,44 zł brutto.

Kobieta.gazeta.pl jest dla Was i to dla Was cały czas piszemy na różne tematy. Nie oznacza to jednak, że Ukraina schodzi na dalszy plan. To cały czas bieżąca i bardzo istotna kwestia. Wszystkie najważniejsze informacje znajdziecie tutaj: wiadomości.gazeta.pl, kobieta.gazeta.pl/ukraina

Jak pomóc Ukrainie? Gazeta.pl łączy siły z PCPM Gazeta.pl łączy siły z PCPM, by wspierać Ukrainę. Sprawdź, jak możesz pomóc

Więcej o: