Przerwa świąteczna Wielkanoc 2022. Ile dni wolnych od pracy nas czeka? Zaplanuj długi weekend

Zastanawiasz się kiedy są święta wielkanocne? Data ta nie jest co roku taka sama, ponieważ święto to jest przesuwne. To właśnie dlatego Wielkanoc 2020 nie będzie obchodzona tego samego dnia co Wielkanoc 2023. Wyjaśnimy kiedy będziemy obchodzić ją w tym roku i jak wypadają dni wolne od pracy 2022.

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Wielkanoc to wyjątkowy czas dla Chrześcijan. Czas spędzany jest wtedy w gronie rodziny i wyjątkowo obchodzony. Często jest to również moment kiedy możemy wyjechać na kilka dni wolnego, ponieważ możemy wykorzystać długi weekend. Wyjaśniamy dziś kiedy wypada Wielkanoc i z jakich dni wolnych możemy skorzystać.

Zobacz wideo Jak ograniczyć marnowanie jedzenia w święta? Ekspertka wyjaśnia

Kiedy są święta wielkanocne? Data ta, co roku się zmienia

Wielkanoc może każdego roku przypadać w innym terminie. Święto to jest wyznaczane na pierwszą niedzielę po pierwszej wiosennej pełni księżyca. To Dlatego Wielkanoc jest tzw. świętem ruchomym. Obecnie ma postać Triduum paschalnego, które poprzedza 40-dnowy Wielki post. W związku z tym Wielkanoc może wypaść między 22 marca a 25 kwietnia.

Chcesz spędzić święta wielkanocne 2022 nad morzem? Sprawdź jak dokładnie wypadają dni wolne od pracy 2022

Święta Wielkanocne to idealna okazja, aby odwiedzić rodzinę, która mieszka daleko od nas. Można również wyjechać z dziećmi na dłuższy weekend np. nad morze. W roku 2022 trzeba będzie jednak czekać na nie dość długo. Wielkanoc wypada 17 kwietnia. Pomimo tego, że samo święto wypada w niedziele to towarzyszy mu Lany Poniedziałek. Oznacza to, że dniem wolnym od pracy jest nie tylko niedziela, ale także występujący zaraz po nim i Poniedziałek Wielkanocny wypadający 18 kwietnia. W związku z tym są to aż 3 dni wolne od pracy.

Pogoda na Wielkanoc 2022: czy będzie świecić słońce?

Jak już wspomnieliśmy w 2022, Wielkanoc wypada dość późno dzięki temu mamy jeszcze większa szanse na wypoczynek przy wyższej temperaturze i słońcu. Na ten moment obserwując pogodę długoterminową, możemy powiedzieć, że czeka nas temperatura w przedziale od 11 do nawet 16 stopni Celsjusza i lekkie zachmurzenie. Zwiastuje to pogodę idealną na wypoczynek.

Kobieta.gazeta.pl jest dla Was i to dla Was cały czas piszemy na różne tematy. Nie oznacza to jednak, że Ukraina schodzi na dalszy plan. To cały czas bieżąca i bardzo istotna kwestia. Wszystkie najważniejsze informacje znajdziecie tutaj: wiadomości.gazeta.pl, kobieta.gazeta.pl/ukraina

Więcej o: