Znamy sposób na szybkie i proste rozmrażanie lodówki. Ten trik przyda się każdej gospodyni

Jeżeli masz mało czasu na domowe porządki, a twoja zamrażarka już upomina się o rozmrożenie mamy dla ciebie ciekawy trik. Pomoże ci on zaoszczędzić czas i zadbać o twój sprzęt.

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Każda gospodyni domowa dobrze wie, ile czasu trzeba poświęcić na odmrożenie zamrażarki i doprowadzenie jej do czystości. Jeżeli nie chcesz, aby było to takie czasochłonne i żmudne wyprobuj nasz sposób.

Zobacz wideo Jak udrażniać rury? Domowe sposoby

Czy wszystkie lodówki trzeba odmrażać? Okazuje się, że nie

Jak się okazuje, nie trzeba rozmrażać lodówek z technologią No Frost. Nowsze modele często wyposażone są w specjalne systemy, dzięki któremu w urządzeniu nie ma nadmiernej wilgoci. Dzieje się tak dlatego że kiedy powietrze w zamrażalniku jest suche, nie ma możliwości, by powstał w nim lód czy chociażby szron. Automatyczne rozmrażanie w lodówkach oszczędzi nam zatem czasu i wysiłku, całkowicie eliminując konieczność ich rozmrażania.

Jak często powinniśmy rozmrażać zamrażarkę?

Producenci zalecają, aby czynność tą wykonywać minimum dwa razy do roku. Wszystko jednak zależy od tego jak użytkujemy nasz sprzęt. Jeżeli przypadkiem zapomnimy domknąć komorę chłodniczą i dojdzie do częściowego odmrożenia, wymagane jest natychmiastowe pełne odmrożenie i wykorzystanie jedzenia tam przechowywanego. Co ważne nie można go wtedy zamrozić ponownie.

Jak poprawnie krok po kroku rozmrozić zamrażarkę? Ważne, aby przestrzegać tych zasad

Jak krok po kroku poprawnie rozmrozić zamrażarkę? Trzymaj się tych wytycznych:

  1. Odłącz źródło zasilania
  2. Wyciągnij całe jedzenie
  3. Zbieraj stopniałą wodę
  4. Poczekaj aż lód się rozmrozi

To właśnie ostatni krok zazwyczaj zajmuje najwięcej czasu jednak pomóc może nam rozpylanie. Wystarczy spryskać ściany zamrażarki gorącą wodą z butelki z rozpylaczem. Alternatywą jest wycieranie lodu szmatką nasączoną gorącą wodą. Najważniejsze, aby się nie poparzyć.

Czego nie robić gdy rozmrażamy naszą zamrażarkę?

Aby podczas tej czynności nie uszkodzić naszego sprzętu, przestrzegamy, aby nie:

  • stosować ostrych narzędzi do podważenia kawałków lodu (mogą uszkodzić ściany sprzętu)
  • rozpuszczać warstwy lodu suszarką
  • uruchamiać z powrotem lodówki, kiedy nie została dokładnie wysuszona

Kobieta.gazeta.pl jest dla Was i to dla Was cały czas piszemy na różne tematy. Nie oznacza to jednak, że Ukraina schodzi na dalszy plan. To cały czas bieżąca i bardzo istotna kwestia. Wszystkie najważniejsze informacje znajdziecie tutaj: wiadomości.gazeta.pl, kobieta.gazeta.pl/ukraina

Więcej o: