Ukraińska modelka odpowiada na propagandową akcję Rosjan. "Przestańcie zabijać nasze dzieci"

- Przestańcie zabijać naszych obywateli, przestańcie zabijać nasze dzieci, przestańcie gwałcić nasze kobiety - apeluje ukraińska modelka w odpowiedzi na propagandową kampanię "Stop Hating Russians, która ma za zadanie "powstrzymać nienawiść skierowaną w Rosję".

Więcej o obecnej sytuacji w Ukrainie przeczytasz na Gazeta.pl

Wraz z rosyjską inwazją na Ukrainę, rozpoczęła się także wojna informacyjna. Sieć zalewają fake newsy uderzające w Ukrainę, a rosyjskie media izolują obywateli od prawdziwych informacji, nazywając wojnę "specjalną operacją wojskową". Z kolei w odpowiedzi na liczne sankcje nałożone na Rosję, jak i wycofywanie się z tego kraju kolejnych przedsiębiorstw i sieci handlowych, w mediach społecznościowych rozpoczęto akcję "Stop Hating Russians", która ma na celu "powstrzymać nienawiść skierowaną w Rosję". 

Zobacz wideo

Ukraińska modelka odpowiada na rosyjską akcję propagandową

Julia Ratner, ukraińska modelka, w odpowiedzi na propagandową kampanię zalewającą sieć, nagrała dosadny filmik, który błyskawicznie stał się viralem, poruszając internautów na całym świecie.

- Przestańcie zabijać naszych obywateli, przestańcie zabijać nasze dzieci, przestańcie gwałcić nasze kobiety, przestańcie bombardować nasze miasta, przestańcie prób okupacji naszego terytorium, przestańcie najeżdżać inne kraje, przestańcie nazywać nas nieistniejącym narodem, przestańcie próbować wymazać naszą historię oraz kulturę. Przestańcie kraść z naszej historii i kultury, zaprzestańcie propagandy w waszej telewizji, przestańcie robić pranie mózgu swoim obywatelom - skwitowała dobitnie modelka.

Więcej o: