Jak prać buty w pralce, żeby ich nie zniszczyć? Unikaj tych częstych błędów. Instrukcja krok po kroku

Kiedy wybierasz się na spotkanie z przyjaciółmi lub rodziną, chcesz wyglądać jak najlepiej od stóp do głów. Czasami ten pierwszy element może stanowić pewne wyzwanie. Szczególnie jeśli ulubiona para butów wygląda gorzej niż zwykle. Jeśli buty nadają się do prania w pralce, to pranie ich w ten sposób pomoże Ci zaoszczędzić czas i osiągnąć doskonałe rezultaty.

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Na szczęście czyszczenie butów nie musi być trudne. Choć niektóre rodzaje butów dobrze nadają się do prania w pralce, wiele innych wymaga czyszczenia ręcznego lub specjalistycznej pielęgnacji. Sprawdź jak wyczyścić buty w pralce tak, żeby nie uległy zniszczeniu.

Zobacz wideo Czyścimy akcesoria kuchenne - sztućce, drewniane łyżki, deskę do krojenia i naczynia

Maffashion zmieniła fryzurę. Postawiła na konkretne cięcie i nowy kolorSpodnie Maffashion to hit sezonu! Podobne są w Zara i HM

Które buty można prać w pralce? O tym warto pamiętać

Zanim zaczniesz czyścić, zapoznaj się z instrukcją pielęgnacji butów. Buty płócienne i sportowe wykonane z materiałów takich jak nylon, bawełna i poliester można bezpiecznie prać w pralce. Materiały te są trwałe i nie powinny ulec zniszczeniu pod wpływem środków piorących. Butów wykonanych z takich materiałów jak skóra, zamsz, guma i winyl nie należy wkładać do pralki. Zawsze sprawdzaj instrukcje dotyczące pielęgnacji, aby upewnić się, że można bezpiecznie wyprać buty w pralce i suszarce.

Martwią cię pękające usta i suche dłonie? Wydaj 2 zł i skutecznie pozbądź się tych problemówMartwią cię pękające usta i suche dłonie? Mamy na to trik

Jak prać buty w pralce? Instrukcja krok po kroku, żeby buty odzyskały dawny wygląd

  1. Najpierw należy zdjąć sznurowadła i wkładki z butów.
  2. Sznurowadła można prać w pralce. Najlepiej jeżeli włożysz je do siatkowej torby na ubrania lub innej. Dzięki temu sznurowadła nie będą się plątać w pralce ani owijać wokół ruchomych części.
  3. Pierz wkładki osobno, chyba że w instrukcjach dotyczących pielęgnacji podano inaczej.
  4. Jeśli na podeszwach Twoich butów znajduje się nadmiar błota lub zanieczyszczeń, użyj miękkiej szczotki, aby usunąć ich jak najwięcej.
  5. Po wyczyszczeniu podeszwy umieść buty w siatkowym worku na ubrania, aby nie obijały się w pralce.
  6. Włóż worek do pralki wraz z kilkoma starymi ręcznikami, aby zrównoważyć ciężar prania. Nowsze mogą wydzielać nadmiar barwnika, który może poplamić Twoje buty.
  7. Ustaw pralkę na delikatny cykl prania w zimnej wodzie i wybierz opcję powolnego wirowania lub bez wirowania.
  8. Po zakończeniu cyklu prania wyjmij buty i sznurowadła z siatkowych worków na odzież i pozostaw do wyschnięcia na powietrzu.
  9. Schnięcie butów może potrwać kilka dni.
  10. Gdy wszystko będzie już suche, włóż wkładki z powrotem do butów i ponownie zawiąż sznurówki. 

Kobieta.gazeta.pl jest dla Was i to dla Was cały czas piszemy na różne tematy. Nie oznacza to jednak, że Ukraina schodzi na dalszy plan. To cały czas bieżąca i bardzo istotna kwestia. Wszystkie najważniejsze informacje znajdziecie tutaj: wiadomości.gazeta.pl, kobieta.gazeta.pl/ukraina.

Jak pomóc Ukrainie? Gazeta.pl łączy siły z PCPMGazeta.pl łączy siły z PCPM, by wspierać Ukrainę. Sprawdź, jak możesz pomóc

Więcej o: