Kochanka Putina ma przekonać go do zakończenia wojny? "Może jej uda się na niego wpłynąć"

Zagraniczne media podają informację, że Alina Kabajewa, rzekoma partnerka Władimira Putina, ma pojechać do Rosji, by spotkać się z jej prezydentem. Celem wizyty ma być nakłonienie przywódcy do zakończenia inwazji na Ukrainie. - On nikogo nie słucha, może posłucha właśnie jej. Putin jest otoczony ścisłym kordonem i nawet Alina nie wie, czy uda jej się do niego dostać - mówi informator w rozmowie z portalem PageSix.

Więcej treści znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl >>>

Alina Kabajewa jest jedną z najpopularniejszych rosyjskich lekkoatletek. Na swoim koncie ma m.in. medale igrzysk olimpijskich: zdobyła brąz (Sydney 2000) i złoto (Ateny 2004). Po zakończeniu kariery sportowej właściwie od razu podjęła decyzję o wkroczeniu do polityki. Była wówczas deputowaną do największej partii politycznej w Federacji Rosyjskiej, pracowała w Komitecie Kultury Fizycznej, Sportu i Spraw Młodzieży, a także była współautorką ustawy o zakazie adopcji rosyjskich dzieci przez obywateli Stanów Zjednoczonych.

Kabajewa stała się popularną nie za sprawą niezwykłych osiągnięć w sporcie i działalności politycznej, a za domniemania o romansie z Władimirem Putinem. Sami zainteresowani nigdy nie potwierdzili swojego związku, jednak według licznych medialnych doniesień, wiadomo, że wspólnie wychowują kilkoro dzieci. Do Kabajewej przylgnęła łatka "kochanki Putina". 

Zobacz wideo Jak jeszcze świat może wpłynąć na Rosję?

Alina Kabajewa przekona Putina do zakończenia wojny? "Może posłucha właśnie jej"

Jak informuje Fakt, domniemana kochanka Władimira Putina, Alina Kabajewa prawdopodobnie ukrywa się obecnie wraz z czworgiem dzieci w Szwajcarii, niedaleko granicy francuskiej. Zagraniczne media podają, że przyjaciółki Aliny Kabajewej błagają ją, by wróciła do Moskwy i nakłoniła Putina do zakończenia wojny. Okazuje się, że już 60 tysięcy osób podpisało petycję, w której zażądano wydalenia ze Szwajcarii byłej sportsmenki rosyjskiej.

On nikogo nie słucha, może posłucha właśnie jej. Putin jest otoczony ścisłym kordonem i nawet Alina nie wie, czy uda jej się do niego dostać. A nawet jeśli udałoby się jej dostać, to obawia się, że później nie byłaby w stanie wrócić do Szwajcarii, gdzie są jej dzieci

- mówi informator w rozmowie z portalem PageSix.

Dzieci Kabajewej i Putina urodził się w Szwajcarii i posiadają szwajcarskie paszporty. Natomiast sama zainteresowana ma paszporty kilku narodowości, na których widnieją różne nazwiska. 

Kabajewa może podróżować pod różnymi nazwiskami i z różnymi paszportami. Lata prywatnymi odrzutowcami i nie ryzykowałaby podróżowania pod własnym nazwiskiem 

- dodaje rozmówca. 

Szwajcarzy chcą wydalenia Kabajewej z kraju. "Mimo trwającej wojny Szwajcaria nadal gości wspólniczkę reżimu Putina"

W związku z wojną w Ukrainie na serwisie change.org utworzono petycję, której autorzy domagają się wydalenia Kabajewej z tego kraju. W ciągu kilku dni pod petycją podpisało się już ponad 60 tysięcy osób.

Mimo trwającej wojny Szwajcaria nadal gości wspólniczkę reżimu Putina. Czas, by Szwajcaria zaczęła działać i doprowadziła do ponownego połączenia Aliny "Ewy Braun" Kabajewej z jej Führerem

- brzmi fragment petycji.

Trwa rosyjska wojna przeciwko Ukrainie. Są informacje o zniszczonych domach, rannych i zabitych. Potrzeby rosną z godziny na godzinę. Dlatego Gazeta.pl łączy sił z Fundacją Polskie Centrum Pomocy Międzynarodowej (PCPM), by wesprzeć niesienie pomocy humanitarnej Ukrainkom i Ukraińcom. Każdy może przyłączyć się do zbiórki, wpłacając za pośrednictwem Facebooka lub strony pcpm.org.pl/ukraina. Więcej informacji w artykule:

Więcej o: