Proste żarty na prima aprilis. Już niedługo możesz spłatać je rodzinie i znajomym

1 kwietnia zbliża się do nas coraz większymi krokami. Jak każdy z nas wie, jest to dzień dowcipów. Jeżeli chcemy zażartować z kogoś w naszym otoczeniu, czasem warto przygotować się wcześniej. Te proste żarty na prima aprilis możesz spłatać zarówno rodzinie jak i znajomym.

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Każdy z nas lubi czasem dla poprawy humoru lub atmosfery spłatać drobnego figla komuś ze swojego otoczenia. Jest jednak taki dzień w roku, w którym każdy uważa, aby nie stać się ofiara żartu, a jednocześnie planujemy jak odrobinę pośmiać się z innych. Oczywiście mowa o prima aprilis.

Zobacz wideo Wszystkie żarty i żarciki prezydenta Dudy

Ta 'piękna stylówka' Katarzyny Cichopek robi furorę w internecie. Podobne połączenia w sklepie Zara i SinasyTa stylówka Katarzyny Cichopek jest idealna na wiosnę

Kiedy jest prima aprilis? Tradycja ta, co roku obchodzona jest tego samego dnia

Prima aprilis to jedyny dzień w roku, w którym możemy bezkarnie płatać figle. W 2022 roku będzie obchodzone w piątek, a dokładniej 1 kwietnia. Pochodzenie zwyczaju primaaprilisowego nie jest do końca pewne. Jednak z teorii mówi, że powstało na cześć bożka śmiechu i wesołości, przypadającego na 1 kwietnia, kiedy Rzymianie obchodzili Nowy Rok. Tradycja opowiadania zmyślonych historii 1 kwietnia trafiła do Polski z Europy Zachodniej w XVI wieku.

Proste żarty na prima aprilis. Możesz spłatać je rodzinie i znajomym

Zastanawiasz się nad tym, jaki żart w tym roku splatać komuś ze swojego otoczenia? Jeżeli ofiarą niewinnego psikusa ma paść twoje dziecko oto kilka propozycji. Pierwsza z nich jest przyklejenie np. monety pięciozłotowej do podłogi w miejscu, gdzie dziecko szybko zwróci na nie uwagę. Nasza pociecha będzie chciała ją podnieść a tu psikus! Dodatkowo możesz przygotować niepozorne słodkie lizaki. Szkopuł tkwi jednak w szczegółach. Wystarczy, że w roztopionej czekoladzie zamoczysz np. brukselkę lub pomidorka koktajlowego. Niespodzianka gwarantowana!

Przerwa świąteczna Wielkanoc 2022. Ile dni wolnych od pracy nas czeka? Zaplanuj długi weekendWielkanoc 2022. Ile dni wolnych od pracy nas czeka?

Proste żarty na prima aprilis w pracy. Jaki żart splatać kolegom lub koleżankom z pracy?

Jeżeli chcemy spłatać jakiś żart jednemu z naszych współpracowników oto jedna z propozycji. Aby go zrealizować, musisz zaangażować kilka osób. Zorganizujcie się tak, by co jakiś czas jeden z was dzwonił do ofiary i pytał o „Marka". Na koniec dnia, wykonajcie ostatni telefon, witając ofiarę żartu słowami: „Tu Marek. Czy są dla mnie jakieś wiadomości?" 

Kolejną ciekawa propozycja dla osób pracujących zdalnie może być żart na Teamach. Jeżeli tego dnia masz zaplanowane drobne spotkanie ze swoimi współpracownikami, możesz w pewnym momencie, ruszając tylko ustami udawać, że odpowiadasz na pytanie, nie wypowiadając ani słowa. Wszyscy pomyślą, że jest problem z łącznością. Dla podbicia efektu możesz wypowiadać jedynie co któreś słowo z przycięciami. Dezorientacja kolegów zagwarantowana na 100%.

Kobieta.gazeta.pl jest dla Was i to dla Was cały czas piszemy na różne tematy. Nie oznacza to jednak, że Ukraina schodzi na dalszy plan. To cały czas bieżąca i bardzo istotna kwestia. Wszystkie najważniejsze informacje znajdziecie tutaj: wiadomości.gazeta.pl, kobieta.gazeta.pl/ukraina

Jak pomóc Ukrainie? Gazeta.pl łączy siły z PCPMGazeta.pl łączy siły z PCPM, by wspierać Ukrainę. Sprawdź, jak możesz pomóc

Więcej o: