Domowy trik, dzięki któremu mycie okien zajmie tylko chwilę. Czyste i lśniące okna bez smug za grosze

Mycie okien, by cieszyły oko powierzchnią bez smug, a czyszczenie nie trwało wieczność to cel wielu osób. Wszystko zależy od produktów, które używasz. Postaw na sprawdzone i domowe metody, dzięki którym okna będą wręcz lśniły, a Ty oszczędzisz sobie wielu nerwów i czasu.

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Odciski dłoni dzieci, odciski nosa psów, zwykły kurz i brud, który zbiera się co kilka dni - istnieje nieskończenie wiele powodów, dla których Twoje szyby i lustra są zawsze brudne, niezależnie od tego, jak często je myjesz. Czyszczenie przy użyciu kupionego w sklepie płynu do mycia szyb i papierowych ręczników może pozostawić smugi i kłaczki, stawiając powierzchnię w gorszej sytuacji niż przed czyszczeniem.

Zobacz wideo Telefon w folii spożywczej, makaron w suszarce do sałaty i inne kuchenne triki. Czy znasz je wszystkie?

Zrób swój własny środek czyszczący. Jak przygotować własny detergent?

Nie marnuj pieniędzy na drogie, komercyjne środki do czyszczenia szyb, skoro możesz łatwo przygotować doskonały i bardzo skuteczny środek do czyszczenia szyb w domu i to za mniejszą kwotę. Następnym razem, gdy skończy się kupiony w sklepie środek czyszczący, dokładnie wypłucz butelkę z rozpylaczem i zastosuj przepis do okien, które potrzebują czyszczenia. Produkt ten możesz również wykorzystać do czyszczenia do luster czy szklanych paneli na meblach.

  1. Połącz 2 łyżki amoniaku, 1/2 szklanki alkoholu i 1/4 łyżeczki łagodnego, nieantybakteryjnego płynu do mycia naczyń.
  2. Za pomocą lejka przelej mieszaninę do opłukanej butelki.
  3. Następnie rozpyl ją na okna tak jak w przypadku zwykłego płynu do mycia szyb,
  4. Wytrzyj do sucha.

Weź gazetę lub użyj papierowych filtrów do kawy i wytrzyj nimi okna

Użycie papieru gazetowego zamiast szmatek czy ręczników papierowych sprawi, że okna lśniące i wolne od kłaczków - tanio i bez smug. Możesz też zanurzyć zmiętą gazetę bezpośrednio w wiadrze z domowym środkiem czyszczącym. W gumowych lub winylowych rękawiczkach przetrzyj szyby mokrą gazetą, a na koniec użyj suchych arkuszy gazety do wysuszenia i wypolerowania okien. Nieco nowocześniejszą alternatywą dla czyszczenia luster i okien gazetami jest użycie papierowych filtrów do kawy. Są tanie, chłonne i nie pozostawiają na oknach rozmytej warstwy - ani nie pokrywają rąk plamami z atramentu, jak gazety. Zastosuj tę samą metodę, co w przypadku gazet: zanurz filtry w wiadrze z domowym środkiem czyszczącym, zakładając gumowe lub winylowe rękawiczki, wytrzyj okna do czysta, a następnie wytrzyj je do sucha nowym, suchym filtrem.

Kobieta.gazeta.pl jest dla Was i to dla Was cały czas piszemy na różne tematy. Nie oznacza to jednak, że Ukraina schodzi na dalszy plan. To cały czas bieżąca i bardzo istotna kwestia. Wszystkie najważniejsze informacje znajdziecie tutaj: wiadomości.gazeta.pl, kobieta.gazeta.pl/ukraina.

Więcej o: