Jak pozbyć się kamienia z szyby prysznicowej? Długotrwały efekt uzyskasz już za 1,30 zł

Wiele osób zadaje sobie pytanie jak pozbyć się kamienia z szyby prysznicowej szybko i skutecznie. Tani sposób może okazać się najbardziej długotrwały! Banalna metoda pomoże ci uzyskać ten efekt przy użyciu produktu z szafki kuchennej. O czym jest mowa?

Kamień na kabinie prysznicowej może osadzać się z wielu powodów. Nie zawsze jest to kwestia higieny, jednak trzeba zwrócić uwagę na fakt, że kabinę należy czyścić regularnie. Zmywamy z siebie brud - a więc w łazience mogą gromadzić się bakterie. Prezentujemy prosty trik, aby pozbyć się kamienia już za 1,30 zł.

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Zobacz wideo Zorganizuj i uporządkuj swoją szafę na wiosnę

Podpowiadamy jak pozbyć się kamienia z kabiny prysznicowej. Zacznij od systematyczności

Systematyczne czyszczenie kabiny prysznicowej sprawdzonymi sposobami sprawi, że kabina stanie się bardziej odporna na wszelkie zanieczyszczenia. Po każdym użytkowaniu należy dokładnie spłukać ściany, a przede wszystkim powstały osad z mydła, szamponu, czy żelu pod prysznic. Kamień może osadzać się z powodu rodzaju wody, ale przyczyn jest bardzo wiele. Poniżej podpowiadamy, jak pozbyć się go na dłużej.

Ta koszulka Doroty Gardias będzie hitem wiosny. Ten kolor jest niesamowity! Podobne kupisz w Orsay i MohitoButy Pinko Gardias za prawie 2 tys. zł. Podobne w CCC za 245 zł

Jak pozbyć się kamienia z kabiny prysznicowej najtaniej? Ten banalny trik działa!

Niezawodnym i najtańszym sposobem jest specjalna papka z sody oczyszczonej. Ten produkt można znaleźć niemal w każdej kuchni, a jego zastosowanie jest różnorodne. Od czyszczenia muszli klozetowej, po zapieranie trudnych do zlikwidowania plam. Dodajemy ją czasem do pulchnych naleśników, a w tym przypadku wyczyścimy nią kabinę prysznicową z kamienia. Wystarczy, że zmieszamy sodę z wodą i poczekamy, aż powstanie tzw. pianka. Pieniąca się soda oznacza, że substancje chemiczne są już aktywne, a produkt jest gotowy do walki z kamieniem i brudem. Tak powstałą piankę nanieś najlepiej gąbeczką na ściany prysznica. Wcierając ją zobaczysz jak znika brud. Cena jednej saszetki sody to około 1,30 złotych. Na rynku dostępnych jest wiele firm, sodę można kupić też w większych paczkach.

Czym wybielić firanki?Jak wybielić firanki? Pokrusz ten produkt i dodaj do prania

Co zrobić po naniesieniu pianki z sody? Czysta kabina prysznicowa wymaga polerowania

Aby na kabinie prysznicowej nie powstały smugi, możesz użyć po naniesieniu pianki z sody specjalnej ściągaczki do wody. Pianka z sody powinna zatrzymać się na ściankach na dobre kilka minut. Po delikatnym opłukaniu ścian prysznica słuchawką, użyj ściągaczki, a następnie szybkimi, okrężnymi ruchami przetrzyj ścianki np. ręcznikiem papierowym. Dla lepszego efektu użyj nabłyszczacza do zmywarki.

Kobieta.gazeta.pl jest dla Was i to dla Was cały czas piszemy na różne tematy. Nie oznacza to jednak, że Ukraina schodzi na dalszy plan. To cały czas bieżąca i bardzo istotna kwestia. Wszystkie najważniejsze informacje znajdziecie tutaj: wiadomości.gazeta.pl, kobieta.gazeta.pl/ukraina

Jak pomóc Ukrainie? Gazeta.pl łączy siły z PCPMGazeta.pl łączy siły z PCPM, by wspierać Ukrainę. Sprawdź, jak możesz pomóc

Więcej o: