Znalazł list w butelce sprzed 21 lat. Teraz prosi o pomoc w znalezieniu jego nadawczyni

Mieszkający w Wielkiej Brytanii Crispin Benton podczas spaceru po plaży natknął się na wyrzucony przez morze list w butelce. - List był w bardzo dobrym stanie, a butelka mocno zakorkowana, musiałem się nieźle namęczyć, aby ją otworzyć - relaconuje znalazca, prosząc internautów o pomoc w dotarciu do autorki wyjątkowego listu.

Więcej podobnych tematów na stronie głównej Gazeta.pl

Crispin Benton podczas spaceru po Castle Beach w Wielkiej Brytanii natknął się na nietypowe znalezisko - list w butelce. Jak wynika z treści listu, jego autorką była 6-letnia wówczas Anna, która nadała list z Bahamów, 21 czerwca 2001 roku.

Zobacz wideo

Wielka Brytania. Znalazł list w butelce

"List był w bardzo dobrym stanie, a butelka mocno zakorkowana, musiałem się nieźle namęczyć, aby ją otworzyć" — opowiadał w rozmowie z serwisem The Falmouth Packet, Benton.

List napisany przez dziewczynkę, składał się z krótkiej wiadomości: "Proszę, nie zanieczyszczaj. Dziękuję". Zdaniem znalazcy, prośbę dziewczynki można rozumieć jako swoisty apel o niezanieczyszczanie planety. Oprócz krótkiej notki dziewczynka umieściła w liście także swój adres z prośbą o kontakt.

Czy wypada odmówić bycia świadkową na ślubie? 'Ja bym się poczuła urażona' Zmiana nazwiska po ślubie - tak czy nie? "Nie poślubiłbym kogoś, kto nie chciałby przyjąć mojego"

Jak się jednak okazało, podany przez pochodzącą z Kanady dziewczynkę adres od dawna jest już nieaktualny, a obecnie w tym miejscy znajdują się obszary przemysłowe. Jak podkreśla Benton, nie ma zamiaru jednak poddawać się w poszukiwaniach.

"To jedyne w swoim rodzaju doświadczenie. Pomyśleć, że ktoś napisał taki list 21 lat temu. Jestem bardzo ciekawy, co ona teraz robi" — przyznaje Benton, prosząc internautów o pomoc w dotarciu do adresatki listu w butelce.

***

Kobieta.gazeta.pl jest dla Was i to dla Was cały czas piszemy na różne tematy. Nie oznacza to jednak, że Ukraina schodzi na dalszy plan. To cały czas bieżąca i bardzo istotna kwestia. Wszystkie najważniejsze informacje znajdziecie tutaj: wiadomości.gazeta.pl, kobieta.gazeta.pl/ukraina.

Wojna w Ukrainie. Jak pomagać najbardziej potrzebującym? Wojna w Ukrainie. Jak pomagać najbardziej potrzebującym? Oto najważniejsze informacje

Więcej o: