Wiemy jak doprać plamy po pocie domowymi sposobami. Ten trik pomoże ci odzyskać ulubione ubrania

Na twoich jasnych ubraniach pojawiły się nieestetyczne i żółte plamy, z których potu nie da się usunąć? Nie musisz od razu się z nimi żegnać. Istnieją domowe sposoby, dzięki którym odzyskasz swoje ulubione ubrania. Nigdy więcej nie będziesz już zastanawiała się nad tym jak doprać plamy po pocie.

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Zapewne nie jedna z nas spotkała się już z problemem nieestetycznych plam po pocie na ubraniach. Niestety bez skutecznego sposobu może wiązać się to z koniecznością pozbycia się ich, ponieważ samo pranie w pralce może nie wystarczyć. Znamy kilka sposobów, dzięki którym zachowasz swoje ulubione ubrania bez plam.

Zobacz wideo Jak szybko usunąć plamę z czerwonego wina?

Jak doprać plamy po pocie domowymi sposobami? W pierwszej kolejności bądź zapobiegawczy

Aby mieć pewność, że na naszych ubraniach nie powstaną żółte plamy z potu, warto zapobiegać poceniu lub je ograniczyć. Stosowanie antyperspirantu lub specjalnego blokera potu, który nakłada się na skórę kilka razy w tygodniu na noc, może nam w znacznym stopniu ograniczyć ten problem. Są jednak sytuacje, w których pomimo ich stosowania plamy się pojawią na to mamy skuteczne sposoby.

Wiemy jak doprać plamy po pocie domowymi sposobami?

Przed przystąpieniem do każdego z naszych domowych sposobów musisz pamiętać, aby dokładnie wyprać ubrania, aby pozbyć się pozostałości potu. Następnie możesz skorzystać ze sposobu numer jeden, w którym wykorzystasz cytrynę. Ma ona właściwości wybielające, które można wykorzystać także w walce z plamami na białych i jasnych ubraniach. Wystarczy, że naniesiesz sok na plamę i pozwolisz jej wyschnąć na słońcu, a następnie ponownie wypierzesz odzież.

Domowe sposoby: jak doprać plamy po pocie? Przygotuj specjalną miksturę

Naszą drugą propozycją jest specjalna mieszanka, która szybko poradzi sobie z plamami z potu.  Należy przygotować ją z sody oczyszczonej, wody utlenionej i wody w proporcjach 1:1:1. Tak stworzoną substancję nakładamy na brudne miejsce na około 3 kwadranse, lekko wcierając, a później pierzemy ubranie w letniej wodzie.

Kobieta.gazeta.pl jest dla Was i to dla Was cały czas piszemy na różne tematy. Nie oznacza to jednak, że Ukraina schodzi na dalszy plan. To cały czas bieżąca i bardzo istotna kwestia. Wszystkie najważniejsze informacje znajdziecie tutaj: wiadomości.gazeta.pl, kobieta.gazeta.pl/ukraina

Więcej o: