Ci seniorzy zyskają aż 200 złotych do emerytury 2022. Wniosek złożą w inny sposób niż zazwyczaj

13 emerytura i 14 emerytura 2022 to nie jedyne świadczenie dla seniorów. Mają szansę na dodatkowe 200 złotych do emerytury, jeśli spełnią odpowiednie warunki. Pieniądze trafią na ich konta tylko jeśli złożą wniosek o 200 złotych dla seniora, ale w inny sposób niż zwykle.

Niektórzy seniorzy mają szansę zasilić swoje konto co miesiąc dodatkową kwotą 200 złotych. To dla niektórych niewielka kwota, jednak jak mówi powiedzenie "grosz do grosza..." można uzbierać z tego pokaźną sumę, zwłaszcza że pieniądze są wypłacane co miesiąc. 200 złotych do emerytury jest wypłacane co miesiąc, ale nie z ZUS-u. Nie mogą też wnioskować w taki sposób jak zazwyczaj. Jak je otrzymać?

Interesuje cię tematyka świadczeń? Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Zobacz wideo Soboń: W Nowym Ładzie będą też propozycje podatkowe

200 złotych do emerytury tylko dla wybranych. Kto do 2022 mógł liczyć na te pieniądze?

Do 2022 roku obowiązywały nieco inne zasady przyznawania 200 złotych do emerytury co miesiąc. Ubiegać mogli się o ten dodatek strażacy OSP, którzy spełnili określone warunki:

  • wiek emerytalny 65 lat (mężczyźni) i 60 lat (kobiety)
  • służba w OSP przez określony czas: 20 lat (kobiety), 25 lat (mężczyźni)
  • przez wszystkie lata służby minimum raz w roku wyjazdy na akcję strażacką

Ta 'piękna stylówka' Katarzyny Cichopek robi furorę w internecie. Podobne połączenia w sklepie Zara i Sinasy Ta stylówka Katarzyny Cichopek jest idealna na wiosnę

200 złotych do emerytury 2022 dla większej grupy seniorów. Kto jeszcze je otrzyma?

W 2022 roku do strażaków Ochotniczej Straży Pożarnej dołączyli też ratownicy GOPR oraz TOPR. Warunki przyznawania świadczenia będą analogiczne do tych w przypadku OSP. Liczy się staż służby w OSP, GOPR i TOPR, oraz oczywiście wiek emerytalny i status emeryta. 

DLOCZ/waloryzacja emerytur Waloryzacja emerytur 2022 jest rekordowa! Ile wynosi?

Wniosek o 200 złotych dla seniora złożysz w inny sposób niż popularne świadczenia

Większość świadczeń przyznawanych seniorom, takich jak 500 plus dla seniora, czy 13 i 14 emerytura wypłacanych jest przez Zakład Ubezpieczeń Społecznych. W przypadku 200 złotych do emerytury to nie ZUS wypłaci świadczenia. Pieniądze emeryci otrzymają wyłącznie z MSWiA. Różni się także forma składania wniosków. Seniorzy nie mogą liczyć na złożenie wniosku online, tak jak dzieje się to w przypadku innych form dofinansowania. Wniosek przyjmie powiatowy lub miejski komendant osobiście. 

Kobieta.gazeta.pl jest dla Was i to dla Was cały czas piszemy na różne tematy. Nie oznacza to jednak, że Ukraina schodzi na dalszy plan. To cały czas bieżąca i bardzo istotna kwestia. Wszystkie najważniejsze informacje znajdziecie tutaj: wiadomości.gazeta.pl, kobieta.gazeta.pl/ukraina

Jak pomóc Ukrainie? Gazeta.pl łączy siły z PCPM Gazeta.pl łączy siły z PCPM, by wspierać Ukrainę. Sprawdź, jak możesz pomóc

Więcej o: