Od kiedy bez maseczek 2022? Znamy datę! To oficjalna decyzja ministra. Pozostaje jednak jeden wyjątek

Kiedy zniesienie maseczek w Polsce? To pytanie zadawało sobie wiele osób. Podczas czwartkowej konferencji minister zdrowia Adam Niedzielski podał oficjalną decyzję w tej sprawie oraz wspomniał o jednym wyjątku. Wiemy również co dalej z izolacją i kwarantanną.

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Tygodniowa średnia odnotowywanych nowych przypadków spada, a obowiązek noszenia maseczek znika. Jest to oficjalna informacja, która została podana podczas czwartkowej konferencji przez ministra zdrowia. Zmiany zostaną również wprowadzone w przypadku osób z pozytywnym wynikiem. 

Zobacz wideo Janda: Wielokrotnie zwracałam uwagę w sklepie tym, którzy nie noszą maseczek

Nowe obostrzenia: 28 marca maseczki już nie będą obowiązywać. Istnieje jednak wyjątek

Już od 28 marca obowiązek zasłaniania ust i nosa przestanie obowiązywać. Minister zdrowia Adam Niedzielski poinformował również, że istnieje wyjątek. Maseczki nadal trzeba będzie nosić w podmiotach leczniczych. Zaleca się również zasłanianie ust i nosa w dalszym ciągu w miejscach dużych skupisk ludzkich. Informację podczas czwartkowej konferencji przekazał minister zdrowia Adam Niedzielski:

Podjąłem decyzję o zniesieniu od 28 marca obowiązku noszenia maseczek, nie dotyczy to podmiotów leczniczych, tam nadal będzie obowiązek zakrywania twarzy. Rekomenduję jednak noszenie maseczek w miejscach dużych skupisk ludzkich.

Zniesienie obostrzeń: Ministerstwo Zdrowia wyjaśnia co dalej z izolacją, kwarantanną i pacjentami pozytywnymi

Zniesiona zostanie kwarantanna domowa oraz kwarantanna po przyjeździe do Polski i izolacja. Osoby, u których zostanie wykryty wirus, otrzymają zwolnienia lekarskie. Minister Adam Niedzielski:

Znosimy także izolację i kwarantannę. Pacjenci zidentyfikowani jako pozytywni, będą musieli sami się izolować w domu.

Testy na koronawirusa: co się zmieni? 

Testy na obecność wirusa SARS-CoV-2 nadal będą bezpłatne. Od 1 kwietnia będą one jednak wykonywane jedynie na zlecenia od lekarza i to on będzie decydował o zwolnieniu lekarskim. Minister zaznaczył:

Testy będą dostępne w zasadzie na zlecenie lekarskie, ale będą w ramach tego zlecenia lekarskiego oczywiście bezpłatne.

Kobieta.gazeta.pl jest dla Was i to dla Was cały czas piszemy na różne tematy. Nie oznacza to jednak, że Ukraina schodzi na dalszy plan. To cały czas bieżąca i bardzo istotna kwestia. Wszystkie najważniejsze informacje znajdziecie tutaj: wiadomości.gazeta.pl,kobieta.gazeta.pl/ukraina.

Więcej o: