Wsyp go w miejsce proszku do prania i nastaw pralkę. Efekt? Będzie jak nowa!

Większość z nas korzysta z pralki niemal codziennie, jednak mało kto pamięta o jej regularnym czyszczeniu. Jeśli zaczyna wydobywać się z niej nieprzyjemny zapach, który dodatkowo przechodzi na prane ubrania to znak, że wymaga natychmiastowego czyszczenia. Tu z pomocą przyjdzie produkt, który kupisz w każdym sklepie spożywczym za mniej niż 2 zł. Ten banalnie prosty trik zachwyci cię efektami.

Więcej porad i domowych trików znajdziesz na Gazeta.pl

Zobacz wideo Te rzeczy znajdziesz w łazience. Mogą mieć inne zastosowanie

Jeśli otwierając drzwiczki pralki czujesz nieprzyjemny zapach, to moment, w którym czyszczenie pralki jest konieczne. W bębnie gromadzą się w bowiem brud, wilgoć oraz resztki detergentów, które są doskonałym siedliskiem dla bakterii, Do tego dochodzi również kamień z twardej wody, który osiadając na elementach pralki, niszczy ją. Regularne i gruntowne czyszczenie całego urządzenia jest niezwykle ważne, ponieważ w ten sposób nie tylko przedłużamy żywotność pralki, lecz także nie narażamy ubrań na zniszczenia. Aby skutecznie pozbyć się zabrudzeń oraz kamienia, nie trzeba wcale sięgać po drogie detergenty. Istnieją tanie i naprawdę skuteczne domowe sposoby, dzięki którym szybko pozbędziesz się tego problemu. 

Wsyp w miejsce proszku do prania i nastaw pralkę. Prosty i tani trik, który sprawi, że będzie jak nowa

Z pomocą przy czyszczeniu pralki przyjdzie dobrze znany wszystkim kwasek cytrynowy, którego jedno opakowanie w sklepie spożywczym można kupić już za około 1,50 zł. Najczęściej używa się go do odkamieniania czajnika, jednak równie dobrze sprawdzi się w przypadku pralki. Aby skutecznie wyczyścić całą pralkę potrzebne będzie kilka opakowań kwasku cytrynowego (około 1/3 szklanki). Wystarczy wsypać kwasek do komory na proszek i włączyć pustą pralkę, wybierając program z wysoką temperaturą (min. 70 stopni). Kwasek cytrynowy doskonale poradzi sobie z kamieniem i brudem, który osadza się w jej wnętrzu. Po takim czyszczącym cyklu prania, pralka będzie czysta i pachnącą. 

Oprócz kwasku cytrynowego świetnie sprawdzi się również soda oczyszczona, która skutecznie usunie brzydki zapach dobiegający z pralki oraz zdezynfekuje jej wnętrze. Jak wyczyścić pralkę sodą? Podobnie jak w przypadku kwasku, wystarczy wsypać 3/4 szklanki sody do komory na proszek i wstawić pralkę na program z wysoką temperaturą. Później już tylko pozostaje cieszyć się czystą pralką.

***

Kobieta.gazeta.pl jest dla Was i to dla Was cały czas piszemy na różne tematy. Nie oznacza to jednak, że Ukraina schodzi na dalszy plan. To cały czas bieżąca i bardzo istotna kwestia. Wszystkie najważniejsze informacje znajdziecie tutaj: wiadomości.gazeta.pl, kobieta.gazeta.pl/ukraina.

Więcej o: