Idealne okulary dla okrągłej twarzy. Te oprawki uwydatnią kości policzkowe i są bardzo stylowe

Okulary dla okrągłej twarzy nie muszą być nudne! Znakomicie wysmuklą twarz i uwydatnią kości policzkowe. To ciekawe modele okularów korekcyjnych i przeciwsłonecznych. Prezentujemy nowoczesne propozycje dla tego kształtu twarzy. Wybór jest naprawdę duży.

Okulary korekcyjne już dawno przestały być "passe". Dziś nawet największe gwiazdy noszą nie tylko okulary korekcyjne, czy przeciwsłoneczne, ale i zerówki, czyli okulary bez wady wzroku. Wszystko dlatego, że okulary są bardzo modne i znakomicie uzupełniają wiele stylizacji. Należy je oczywiście dobrać odpowiednio do kształtu twarzy. Dzisiaj prezentujemy takie, które pasują do tej okrągłej.

Interesujesz się modą? Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Zobacz wideo Sposób na zaparowane okulary i domowy płyn do dezynfekcji. Jak radzić sobie z pandemią?

Okulary typu "kocie oko" to idealne okulary dla okrągłej twarzy

Okulary typu "kocie oko" charakteryzują mocno wyciągnięte poza linię twarzy "rogi" które układają się w szpic. Okulary same w sobie są lekko zaokrąglone na dole, a mocny kształt po bokach optycznie wysmukla twarz. Wszystko dlatego, że złamane zostają krągłe i jednolite linie. To "przełamanie" wygląda nowocześnie, stylowo, a cała twarz wydaje się bardziej smukła i charakterystycznie zarysowana.

 

Okulary okrągłe, ale nie za duże to również idealne oprawki dla okrągłej twarzy

Okrągłe okulary nosi nie tylko Harry Potter. To prawdziwy hit w świecie mody. Jeśli wybierzesz oprawki, które nie będą zbyt duże i ciemne, możesz uzyskać efekt "wow". Twarz będzie wyglądała na drobniejszą, niż jest w rzeczywistości. Takie okulary powiększą optycznie oczy i sprawią, że to one skupią uwagę. 

 

Okulary dla okrągłej twarzy - jeśli prostokątne to tylko te cienkie

Prostokątne okulary również mogą być odpowiednie, ale tylko te o cienkich oprawkach. Ciemne i grube mogą sprawiać wrażenie "topornych" i nawet sprawić, że twarz będzie wyglądała na dużą i spuchniętą. Delikatne prostokątne oprawki sprawią, że linia kości policzkowych będzie znacznie podkreślona.

 

Kobieta.gazeta.pl jest dla Was i to dla Was cały czas piszemy na różne tematy. Nie oznacza to jednak, że Ukraina schodzi na dalszy plan. To cały czas bieżąca i bardzo istotna kwestia. Wszystkie najważniejsze informacje znajdziecie tutaj: wiadomości.gazeta.pl, kobieta.gazeta.pl/ukraina

Więcej o: