Jakie kwiaty można sadzić w marcu? Te gatunki bez problemu przetrwają wiosenne przymrozki

Wiosną przyroda budzi się życia. Drzewa powoli się zielenią, a na trawnikach można dostrzec nieśmiało przebijające się pierwsze kwiaty. Wiosna to także idealny moment na prace ogrodnicze. Warto rozpocząć je już teraz, aby za kilka tygodni cieszyć się zadbanym zieleńcem. Jakie kwiaty można sadzić w marcu? Przedstawiamy listę gatunków, które przetrwają nawet w niskich temperaturach.

Więcej podobnych treści znajdziesz na Gazeta.pl!

Marzec to dobry moment nie tylko na przesadzanie kwiatów doniczkowych. Dłuższe dni i coraz wyższe temperatury sprzyjają także roślinom ogrodowym, więc warto już teraz pomyśleć o tym, jak nasz ogród będzie prezentował się latem.

Zobacz wideo Wprowadź wiosnę do swojego domu. Hiacyntowy ogródek pięknie ozdobi każde wnętrze

Jakie kwiaty można sadzić w marcu? Jest w czym wybierać

Przygotowując wiosenny ogród, warto wybierać rośliny, które przetrwają przygruntowe przymrozki. Jeśli nie mamy pewności, że temperatura gruntu pozwoli naszym kwiatom na spokojny wzrost, możemy pokusić się o wysianie ich w donicy. Tak przygotowane rośliny można wystawić do ogrodu lub przyozdobić nimi taras.   

Kolorowe bratki dobrze czują się w donicach

Te niewielkie kolorowe kwiatki prezentują się świetnie zarówno w ogrodach, jak i na balkonach. Są dość wytrzymałe, ale najlepiej wysadzić je w ozdobnych donicach, dzięki temu będziemy mieć pewność, że nie przemarzną. Warto pamiętać, że te kwiaty nie lubią nadmiernego podlewania. Donicę z wysadzonymi bratkami najlepiej ustawić w delikatnie zacienionym miejscu. Te rośliny kwitną przez całą wiosnę, będą więc cieszyć nasze oczy przez długie miesiące.

Prymulki świetnie odnajdą się w niższych temperaturach. Te kwiaty można sadzić w marcu!

Prymulki uwielbiają chłodniejsze temperatury, więc będą dobrym wyborem, który odmieni wygląd naszego ogrodu. Pielęgnacja tych kwiatów jest dość łatwa, nie należy jednak dopuszczać do przesuszenia tej rośliny. Warto podkreślić, że prymulki najlepiej podlewać rano, to ograniczy ryzyko przemarznięcia podłoża. Pierwiosnki można kupić w niemal każdym sklepie ogrodniczym, często pojawiają się także w marketach. Występują w różnych kolorach.

Marzec to dobry moment na wysianie gipsówki

Koniec marca to dobry moment na wysianie gipsówki. Ten niegdyś popularny dodatek do bukietów, obecnie stał się prawdziwym ogrodowym hitem, chętnie wykorzystywanym m.in. do dekoracji. Delikatne białe kwiaty gipsówki są dość odporne na warunki atmosferyczne, dlatego możemy pokusić się o wysianie nasion tej rośliny właśnie w tym miesiącu.

Rezeda swoim zapachem uprzyjemni wypoczynek na zewnątrz

Rezeda to jednoroczna, mało popularna roślina o delikatnych białych kwiatach zebranych w niewysokie kłosy. Choć niepozorna, charakteryzuje się intensywnym, nieco słodkawym zapachem. Z tego powodu warto wysiewać ją w okolicach altan i tarasów. Rezeda kwitnie od czerwca do października i świetnie sprawdzi się nie tylko w ogrodzie, ale także w balkonowych donicach.

Kobieta.gazeta.pl jest dla Was i to dla Was cały czas piszemy na różne tematy. Nie oznacza to jednak, że Ukraina schodzi na dalszy plan. To cały czas bieżąca i bardzo istotna kwestia. Wszystkie najważniejsze informacje znajdziecie tutaj: wiadomości.gazeta.plkobieta.gazeta.pl/ukraina

Więcej o: