Znamy skuteczne sposoby na to jak wyczyścić przypalone żelazko. Są szybkie i tanie

Zastanawiasz się jak wyczyścić przypalone żelazko? Jeżeli twoje urządzenie ma na sobie brzydkie, ciemne ślady, wystarczy, że zastosujesz te skuteczne i domowe sposoby. Są tanie i szybkie, a twoje urządzenie będzie wyglądało jak nowe.

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Żelazko to jedna z najczęściej zaniedbywanych urządzeń codziennego użytku. O jego czyszczeniu często przypominamy sobie dopiero wtedy gdy zaczyna już brudzić nasze ubrania. Jak doczyścić tak przypalone i zaniedbane żelazko? Są na to skuteczne i tanie sposoby.

Zobacz wideo Ułatwiamy prasowanie, czyli krochmal w sprayu i sposoby na przypalone lub zepsute żelazko

Skąd bierze się bród na żelazku? Często wina jest zła temperatura

Brzydkie brązowe i przypalone żelazko to często wynik nieuwagi lub niewiedzy. Bardzo częstym winowajcą jest wybór nieodpowiedniej temperatury prasowania. Szczególnie w przypadku syntetycznych tkanin ta zbyt wysoka, może prowadzić do przypalenia naszych ubrań, co skutkuje zniszczeniami również na stopie żelazka.

Jak wyczyścić przypalone żelazko? Są na to skuteczne i tanie sposoby

Jednym ze sposobów na wyczyszczenie brudnej stopy żelazka, która się przypaliła, jest wykorzystanie zwykłej soli kuchennej i kawałka tektury. Jak to zrobić? Wystarczy, że włącz żelazko na średnią moc i uruchomisz funkcję pary. Teraz na desce do prasowania połóż tekturę a na niej rozsyp grubą warstwę soli. Teraz „wyprasuj" sól i gotowe.

Zastanawiasz się jak wyczyścić przypalone żelazko? Wykorzystaj ocet

Aby wyczyścić nasze przypalone żelazko octem, w pierwszej konieczności musimy odłączyć od prądu wcześniej nieco nagrzane urządzenie. Teraz trzeba nasączyć bawełnianą ściereczkę octem spirytusowym i pocierać nią jeszcze lekko ciepłą stopkę żelazka. Powtarzamy, tę czynność aż osad całkiem nie zejdzie. Na koniec wycieramy dokładnie żelazko ścierką wcześniej zwilżoną wodą. Ten sposób jest bezpieczny dla żelazek teflonowych i ceramicznych.

Kobieta.gazeta.pl jest dla Was i to dla Was cały czas piszemy na różne tematy. Nie oznacza to jednak, że Ukraina schodzi na dalszy plan. To cały czas bieżąca i bardzo istotna kwestia. Wszystkie najważniejsze informacje znajdziecie tutaj: wiadomości.gazeta.pl, kobieta.gazeta.pl/ukraina

Więcej o: