Jak prać firanki, żeby nie były pogniecione? Dzięki tym metodom odzyskają również swoją biel

Firany to zdecydowanie piękna i efektowna ozdoba wnętrz, która może nadać pomieszczeniom niepowtarzalnego charakteru. Wiele osób decyduje się na nie, lecz wiele z nich ma później problem z utrzymaniem ich w idealnym stanie czystości i bez nieestetycznych zagnieceń. Jest jednak prosty sposób, żeby firany nie były pogniecione, a po praniu odzyskały swoją pierwotną biel.

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Często kupując firany przez opcję online, nasze produkty przychodzą w ciasnym opakowaniu i często są mocno pomarszczone, nawet jeśli są wykonane z materiału "bez zmarszczek". Te zagniecenia pozostaną nawet po powieszeniu nowych zasłon. Poniżej przedstawiamy cenne wskazówki, jak łatwo usunąć zagniecenia z nowych zasłon i firan.

Katarzyna Zielińska Płaszcz w kratę Kasi Zielińskiej w rockandrollowym stylu

Zobacz wideo Telefon w folii spożywczej, makaron w suszarce do sałaty i inne kuchenne triki. Czy znasz je wszystkie?

Jak prać firanki, żeby nie były pogniecione? Wykorzystaj ten sposób

Zawsze warto przeczytać metkę na zasłonach i firankach, aby dowiedzieć się, jak najlepiej traktować tkaninę. Jeśli na metce jest napisane, że należy czyścić na sucho, to zaleca się oddanie jej do profesjonalnego serwisu firan i zasłon w celu usunięcia zmarszczek lub profesjonalnego czyszczenia firan i zasłon. W przeciwnym razie, aby szybciej usunąć zmarszczki, wystarczy zastosować ten sposób prania. Przede wszystkim pamiętaj o sprawdzeniu idealnej temperatury prania do konkretnych firanek, a informację tę znajdziesz na metce. Następnie złóż firanki w kostkę i włóż do środka bębna. Urządzenie nie powinno być bardziej załadowane niż jego 1/3 objętości. Firanki po praniu możemy od razu powiesić, żeby mogły swobodnie wyschnąć. 

Ten sposób na wyczyszczenie patelni podbił Internet! Potrzebne są do niego tylko dwa składniki Ten sposób na wyczyszczenie patelni podbił Internet!

Jak prać firanki, żeby odzyskały swoją pierwotną biel? Domowy sposób

Białe firanki wraz z upływem czasu tracą swoją pierwotną, śnieżnobiałą biel. Mimo prania wciąż pozostają szare i zakurzone. Jest na to sposób. Wystarczy, że do pralki dodasz odrobinę sody oczyszczonej bezpośrednio do urządzenia. Uniwersalny produkt sprawi, że firanki odzyskają swoją starą biel.

Kobieta.gazeta.pl jest dla Was i to dla Was cały czas piszemy na różne tematy. Nie oznacza to jednak, że Ukraina schodzi na dalszy plan. To cały czas bieżąca i bardzo istotna kwestia. Wszystkie najważniejsze informacje znajdziecie tutaj: wiadomości.gazeta.pl, kobieta.gazeta.pl/ukraina.

Jak pomóc Ukrainie? Gazeta.pl łączy siły z PCPM Gazeta.pl łączy siły z PCPM, by wspierać Ukrainę. Sprawdź, jak możesz pomóc

Więcej o: