Te ptaki domowe są najdroższe na świecie. Ile kosztują? Ceny mogą zszokować

Czy zastanawiałeś się kiedyś, jakie ptaki domowe trzymają bogaci i sławni? Nabywanie rzadkich, niezwykłych lub ozdobnych ptaków jest domeną najbogatszych ludzi na świecie. Wiele z tych pięknych stworzeń znajduje się w pałacach, posiadłościach i dworach na całym świecie. Ceny niektórych z nich mogą zszokować.

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Większość drogich ptaków domowych żyje w luksusie, mając zapewnioną przestrzeń i opiekę w celu osiągnięcia maksymalnej długowieczności i jakości życia. Drogie ptaki są nie tylko w posiadaniu osób prywatnych i entuzjastów, ale mogą być również zakupione w imieniu ogrodów zoologicznych lub sanktuariów. Będziesz zaskoczony, przeglądając naszą listę najdroższych pierzastych przyjaciół na świecie!

Zobacz wideo Kinia wyznała, że nawiązała dobry kontakt ze zwierzętami

Gołębie pocztowe, niepozorne stworzenia o niezliczonych możliwościach

Dla wielu osób te niepozorne ptaki mogą być mylone ze zwykłymi gołębiami, które latają po centrach miast i miasteczek. Ale co zadziwiające, skromny gołąb z łatwością przyćmiewa wiele innych zwierząt, stając się jednym z najdroższych zwierząt na świecie, ustępując miejsca koniom wyścigowym pełnej krwi, egzotycznym rasom psów czy wielkim kotom. Gołębie pocztowe są tak wysoko cenione ze względu na ich niezwykłą zdolność do szybkiego pokonywania tysięcy kilometrów. Wyścigi gołębi pocztowych to duże pieniądze, a dochody z wygranych wyścigów mogą sprawić, że odpowiedni ptak stanie się cennym towarem. Ceny za elitarne gołębie pocztowe zaczynają się od setek tysięcy dolarów, aż do około 6 milionów złotych.

Racing PigeonRacing Pigeon shutterstock.com

Makolągwa hiacyntowa, największa papuga na świecie w żywym ubarwieniu

Makolągwa hiacyntowa jest jednym z najbardziej ekskluzywnych i najdroższych ptaków na świecie, a jej cena za jedną makolągwę o żywym, niebieskim kolorze przekracza około 172 000 złotych. Pochodzi z Ameryki Południowej i przy ponad 1 metrze długości od głowy do ogona jest największą latającą papugą na świecie. Jej żywe ubarwienie jest uderzające i charakterystyczne, co sprawia, że jest bardzo ceniona, choć utrata siedlisk i odławianie dzikich ptaków doprowadziły do tego, że stała się zagrożona. Po nabyciu koszty utrzymania tej dużej i ciężkiej papugi po prostu rosną, ponieważ będą one wymagały grzęd sznurkowych, dużych klatek i rozległych wolier, aby pomieścić ich szeroką rozpiętość skrzydeł i siłę fizyczną.

Hyacinth MacawHyacinth Macaw shutterstock.com

Tukan, niezwykle ciepły ptak, którego koszty utrzymania mogą zaskoczyć

Trudno o bardziej egzotyczny gatunek niż tukan, narodowy ptak Belize, który jest znany na całym świecie ze swoich dziwacznych proporcji i kolorowego, ogromnego dzioba. Nic dziwnego, że istnieje lukratywny rynek hodowli tukanów w niewoli, a potencjalni właściciele są znani z tego, że są w stanie wydać nawet 40 000 złotych. Posiadanie tukana jest przyjemne, ponieważ te piękne ptaki mają ciepłą, ujmującą osobowość, ale istnieje kilka przeszkód do przeskoczenia i znaczne koszty związane z udanym utrzymaniem tego ptaka. Będą one potrzebowały specjalistycznej opieki weterynaryjnej oraz woliery zewnętrznej, która zapewni im środowisko jak najbardziej zbliżone do ich naturalnego środowiska. Dieta tukana jest prawie tak egzotyczna jak jego ptak, zawiera takie przysmaki jak mango, papaja, mielona wołowina i jaszczurka!

TukanTukan shutterstock.com

Kobieta.gazeta.pl jest dla Was i to dla Was cały czas piszemy na różne tematy. Nie oznacza to jednak, że Ukraina schodzi na dalszy plan. To cały czas bieżąca i bardzo istotna kwestia. Wszystkie najważniejsze informacje znajdziecie tutaj: wiadomości.gazeta.pl, kobieta.gazeta.pl/ukraina.

Więcej o: