Pasierbica Ławrowa objęta sankcjami. Koniec luksusów? "Jest najbardziej znaczącym celem"

Polina Kowaliewa, pasierbica Siergieja Ławrowa, od lat prowadzi wystawne życie. Posiada m.in. apartament na Kensington High Street wart 4,4 mln funtów. Jak się jednak okazuje, majątek 26-latki, która na co dzień mieszka w Londynie, został zamrożony. Sankcje dotknęły również ją.

Więcej podobnych tematów znajdziesz na Gazeta.pl

Zobacz wideo Rosjanie protestują przeciwko wojnie. "Nie dla wojny", "Wstyd"

Siergiej Ławrow jest ministrem spraw zagranicznych Federacji Rosyjskiej od 2004 roku. Prywatnie jest także przyjacielem Władimira Putina. Żoną polityka jest Maria Ławrowa, z którą ma 39-letnią córkę Jekaterinę. Maria Konstantinowna Piewczich, rosyjska dziennikarka śledcza, aktywistka i szefowa jednostki śledczej Fundacji Antykorupcyjnej (FBK) nazywa Marię "oficjalną żoną" Ławrowa i zaznacza, że od dawna nikt nie widział ich razem publicznie. "Faktyczną żoną", partnerką ministra, ma być natomiast Swietłana Poliakowa, z którą Ławrow miał się związać w 2000 roku. Kobieta ma z poprzedniego związku córkę - Polinę, która od lat, według wielu komentatorów, żyje jak królowa. 24 marca Wielka Brytania nałożyła jednak nowy pakiet sankcji na rosyjskich oligarchów i biznesmenów, wśród których znalazła się również Polina Kowaliewa.

Atak hakerów na rosyjskie restauracje Atak hakerów na rosyjskie restauracje. Umieścili na paragonach poruszające hasła

Polina Kowaliewa, 26-letnia pasierbica Ławrowa, jest najbardziej znaczącym celem sankcji

- pisze "Daily Mail".

Polina Kowaliewa objęta sankcjami. Do tej pory pławiła się w luksusie i chętnie się nim chwaliła

"Daily Mail" powołując się na dokumenty Land Registry donosi, że pasierbica szefa rosyjskiego MSZ w 2016 roku kupiła apartament za 4,4 miliona funtów na Kensington High Street w Londynie. Co ciekawe, miała wówczas 21 lat i kupiła go za gotówkę. - Wciąż nie wiadomo, kto zapłacił za mieszkanie Poliny - podkreśla "Daily Mail". Polina studiuje także na prestiżowym Imperial College w Londynie, gdzie roczne czesne wynosi około 9250 funtów, czyli ok. 53 tys. złotych. Do niedawna 26-latka prowadziła swój profil na Instagramie, gdzie chwaliła się swoim wystawnym życiem. Jednak gdy o kobiece zrobiło się głośno za sprawą jej aktywności w sieci, jej profil na Instagramie zniknął. 

Francuski aktywista zajął willę córki Putina. Drzwi mają być otwarte dla uchodźców z Ukrainy Francuski aktywista zajął willę córki Putina. Na celu ma kolejne nieruchomości

***
Trwa rosyjska wojna przeciwko Ukrainie. Są informacje o zniszczonych domach, rannych i zabitych. Potrzeby rosną z godziny na godzinę. Dlatego Gazeta.pl łączy sił z Fundacją Polskie Centrum Pomocy Międzynarodowej (PCPM), by wesprzeć niesienie pomocy humanitarnej Ukrainkom i Ukraińcom. Każdy może przyłączyć się do zbiórki, wpłacając za pośrednictwem Facebooka lub strony pcpm.org.pl/ukraina. Więcej informacji w artykule:

Jak pomóc Ukrainie? Gazeta.pl łączy siły z PCPM Gazeta.pl łączy siły z PCPM, by wspierać Ukrainę. Sprawdź, jak możesz pomóc

Więcej o: