Zmiany w Polskim Ładzie. Ulga dla klasy średniej zostanie wycofana? Nadchodzi rewolucja podatkowa

Ulga dla klasy średniej to przeszłość. Polski Ład zostanie zastąpiony nowymi przepisami, co oznacza prawdziwą rewolucję podatkową. Najprawdopodobniej obywateli czeka też niższy PIT nawet do 12 procent. Jakie zmiany w Polskim Ładzie nas czekają w najbliższych tygodniach?

W 2022 roku szykują się prawdziwe zmiany w podatkach. Po niemałym zamieszaniu związanym z Polskim Ładem, Rząd nagle zmienia zdanie i szykuje zupełnie nowe przepisy. Nieoficjalnie wiadomo, że zniknie ulga dla klasy średniej. Większe korzyści uzyskają natomiast samotni rodzice, a PIT może być obniżony do 12 procent! Ponoć w najbliższych tygodniach wszystko będzie jasne. Co wiadomo na ten moment?

Interesuje cię tematyka świadczeń? Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Zobacz wideo Rząd szykuje "tarczę antyputinowską". Koniec z ulgą dla klasy średniej

Zmiany w Polskim Ładzie to przede wszystkim zniesienie ulgi dla klasy średniej

Jak donosi portal Serwis Business Insider, wygląda na to że to koniec zamieszania związanego z ulgą dla klasy średniej. Zawiłe przepisy mają zostać zniesione, a na ich miejsce pojawią się zupełnie nowe. Z założeń Polskiego Ładu dotyczących podatku pozostanie najprawdopodobniej kwota wolna od podatku w wysokości 30 tys. zł i drugi próg podatkowy przesunięty z ok. 84 do 120 tys. zł.

Ulga dla klasy średniej to nie wszystko. Polski Ład 2022 oznacza niższe podatki

W 2022 prawdopodobnie czeka nas duża zmiana w podatkach. Na stronie biznes.wprost.pl czytamy m.in. o tym, że PIT z 17 procent może spaść do 12 procent. Przyczyną jest wojna w Ukrainie, wysoka inflacja i ogólnie panujący chaos. Rząd zapowiedział, że zajmie się tym tematem w najbliższych tygodniach.

Polski Ład. Nowe zmiany dotyczą również rodziców. Co zyskają samotne matki i ojcowie?

Najprawdopodobniej w tym roku samotni rodzice odzyskają prawo do wspólnego rozliczania się z dzieckiem. Przy okazji, skorzystają też dwa razy z kwoty wolnej od podatku 30 tys. zł. Takie rozwiązanie ma zastąpić ulgę dla samotnych rodziców w wysokości 1500 zł. Kiedy powyższe przepisy wejdą w życie? Pozostaje nam czekać na oficjalne informacje ze strony Rządu.

Kobieta.gazeta.pl jest dla Was i to dla Was cały czas piszemy na różne tematy. Nie oznacza to jednak, że Ukraina schodzi na dalszy plan. To cały czas bieżąca i bardzo istotna kwestia. Wszystkie najważniejsze informacje znajdziecie tutaj: wiadomości.gazeta.pl, kobieta.gazeta.pl/ukraina

Więcej o: