Kilka lat temu zostały uznane za "najpiękniejsze bliźniaczki świata". Tak wyglądają teraz

Ava i Leah Clements karierę rozpoczęły w wieku zaledwie siedmiu lat. Wkrótce potem zostały uznane za "najpiękniejsze bliźniaczki na świecie". Prawie dwunastoletnie obecnie dziewczynki są modelkami, aktorkami i influencerkami. Mają na koncie współpracę z wieloma znanymi markami. Rozpoczęcie przez nie kariery w tak młodym wieku od początku wzbudzało jednak wiele kontrowersji. Zwracano uwagę m.in. na ich mocny makijaż oraz krytykowano rodziców za to, że nie pozwalają im być zwyczajnymi dziećmi.

Więcej podobnych treści znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl.

Ava i Leah na Instagramie zgromadziły już prawie dwa miliony obserwatorów. Bliźniaczki mają również bloga, którego prowadzi ich mama. Możemy dowiedzieć się z niego, że dziewczynki rozwijają karierę jako modelki, aktorki i influencerki. Współpracowały między innymi z takimi markami jak: Nike, Disney, Levi's, Hurley, Old Navy, Claires, Mattel czy Skechers. Pojawiły się również na okładkach wielu magazynów. 

Bliźniaczki przyszły na świat w lipcu 2010 roku w Kalifornii. Zrobiło się o nich głośno niedługo po tym, jak skończyły siedem lat. Zostały wówczas okrzyknięte "najpiękniejszymi bliźniaczkami świata". Choć pod ich zdjęciami nie brakuje komentarzy osób, które są zachwycone urodą dziewczynek, kariera w tak młodym wieku oraz stylizowanie ich na starsze niż są w rzeczywistości, od początku wzbudzało wiele kontrowersji. Mama bliźniaczek, Jaqi, była też oskarżana, że wykorzystuje ich urodę dla pieniędzy.

 

"Moje córki są szczęśliwe"

Mama Avy i Leah postanowiła więc odpowiedzieć na zarzuty, które padły pod jej adresem i zwróciła się do krytykujących ją osób w zamieszczonym na blogu wpisie pod tytułem "Jeśli nie masz nic miłego do powiedzenia, nie mów tego". Odniosła się w nim do najczęściej pojawiających się negatywnych komentarzy, w których ludzie zwracali uwagę, że dziewczynki wyglądają na smutne, noszą makijaż oraz, że ich rodzice nie pozwalają im być po prostu dziećmi.

Najpiękniejsze bliźniaczki na świecie mają tatę chorego na białaczkę Najpiękniejsze bliźniaczki na świecie apelują o pomoc. Ich tata ma poważne problemy zdrowotne

Jaqi stwierdziła, że to, że na niektórych zdjęciach się nie uśmiechają, nie oznacza, że nie są szczęśliwie. "Każda sesja zdjęciowa ma własny nastrój, motyw i koncepcję. Niektóre wymagają od nich uśmiechu i pozytywnej interakcji. W innych muszą przybrać poważniejszy wygląd. Czy to oznacza, że skoro się nie uśmiechają, to nie są szczęśliwe lub odbiera się im dzieciństwo? Nie! Więc choć doceniam waszą troskę, to wiedzcie, że moje córki są szczęśliwe!" - zapewniła.

 

Osobom, które krytykowały noszenie makijażu przez bliźniaczki, kobieta odpowiedziała, że tak po prostu działa branża, w której pracują. "Jeśli chcesz mieć dobre zdjęcie, musisz zadbać o to, by model wyglądał jak najlepiej" - tłumaczy. "Czy makijaż sprawia, że stają się kimś innym? Nie! Tu trochę różu, tam trochę błyszczyka, tam trochę rozświetlacza, żeby złapać światło i gotowe! A nawet jeśli mają odważny, kolorowy makijaż na jakąś zabawną sesję - co z tego! To dla nich świetna zabawa! Każda mała dziewczynka marzy o tym, aby się pomalować" - twierdzi matka Avy i Leah.

Kobieta twierdzi też, że modeling wcale nie odbiera jej córkom dzieciństwa. Uważa, że dziewczynki lubią to, co robią. "Niektóre dzieci uprawiają sport, tańczą lub grają na instrumencie. Niektóre dzieci lubią spędzać cały czas, wpatrując się w iPady, grając w gry wideo lub oglądając telewizję i nie komunikując się ze światem zewnętrznym. Moje dziewczyny lubią sport i taniec oraz modeling" - odpowiada.

Najpiękniejsze bliźniaczki świata mają już 10 lat. Jak wyglądają i co teraz robią? Najpiękniejsze bliźniaczki świata mają już 10 lat. Jak wyglądają i co robią?

Zdaniem Jaqi Clements bliźniaczki lubią podróżować, spędzać czas na planach i sesjach, poznawać nowych ludzi i zdobywać nowe doświadczenia. "Uwielbiają przymierzać ubrania i dodatki. Uwielbiają to, że firmy wysyłają im produkty i akcesoria tylko za to, że są nimi" - pisze. Kobieta zapewnia, że chce dla swoich córek jak najlepiej i że to one same zdecydowały, że chcą zostać modelkami. "A jeśli kiedyś zainteresują się czymś innym, w 100 procentach poprę ich decyzję" - zapewnia.

 

Jak siostry Olsen?

W lipcu tego roku dziewczynki skończą 12 lat. W jednym z najnowszych postów na Instagramie promują swoją współpracę z marką Converse. Obserwatorzy bliźniaczek nie szczędzili w komentarzach pochwał i słów uznania pod ich adresem.

Jestem z was taka dumna!
Co za świetne zdjęcie.
Uwielbiam, jak jesteście razem na zdjęciu i się uśmiechacie

- pisali.

Jedna z osób porównała nawet Avę i Leah do bliźniaczek Mary-Kate i Ashley Olsen, które swego czasu cieszyły się dużą popularnością i były nazywane "najbardziej znanymi siostrami świata".

 

Nie każdy wie, że bliźniaczki mają też starszego brata. Chase, bo tak ma na imię chłopiec, również jest modelem. W 2022 roku skończy 14 lat.

 

Kobieta.gazeta.pl jest dla Was i to dla Was cały czas piszemy na różne tematy. Nie oznacza to jednak, że Ukraina schodzi na dalszy plan. To cały czas bieżąca i bardzo istotna kwestia. Wszystkie najważniejsze informacje znajdziecie tutaj: wiadomosci.gazeta.pl, kobieta.gazeta.pl/ukraina.

Więcej o: