Zazwyczaj dodajesz ją do ciasta, tym razem wyczyść nią białe buty. Będą wyglądały jak nowe!

Białe buty z czasem mogą przestać wyglądać, tak efektownie jak w momencie zakupu. Ich kolor bardziej przypomina szary niż biały, a często zdarzają się także inne zabrudzenia. Jak wyczyścić białe buty? Nie potrzebne są do tego żadne specjalistyczne środki a jedynie produkt, który każdy ma w swoim domu.

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Zobacz wideo Złamana szminka, wyschnięty tusz do rzęs? Nie wyrzucaj

Jak wyczyścić białe buty? Jest kilka metod, żeby odświeżyć wygląd białych butów. Nie potrzebne są do tego żadne specjalistyczne środki. Te domowe sposoby kosztują grosze, a ich efekty cię zaskoczą. Dzięki nim obuwie będzie wyglądało jak nowe. 

Jak wyczyścić białe buty? Najpopularniejszy sposób to soda oczyszczona

Soda kuchenna to niezastąpiony produkt w niemal każdej dziedzinie. Nie tylko możemy przy jej wykorzystaniu przygotować fantastyczne wypieki, ale również efektownie wyczyścić białe buty. 3 łyżeczki proszku wsypujemy do szklanki wody i mieszamy. W takim roztworze moczymy ściereczkę i dokładnie czyścimy buty. 

Czym wyczyścić białe buty? Podobnie jak soda zadziała sok z cytryny 

Podobny roztwór możemy przygotować przy wykorzystaniu soku z cytryny. 3 łyżeczki wystarczy połączyć ze szklanką wody. Tak jak w przypadku roztworu z sodą, następnie moczymy w nim ściereczkę i czyścimy buty do uzyskania pożądanego efektu. 

To nie jedyny sposób na to, jak wyczyścić białe buty

Jeśli nie mamy pod ręką sody, możemy skorzystać z innego produktu, którego używamy codziennie, a mianowicie pasty do zębów. Najlepsze efekty przyniesie ta wybielająca. Możemy nałożyć ją na szczoteczkę z miękkim włosiem lub ściereczkę. Po wyczyszczeniu nią butów przecieramy je wilgotną ścierką i zostawiamy do wyschnięcia, jednak co ważne w nienasłonecznionym miejscu. 

Kobieta.gazeta.pl jest dla Was i to dla Was cały czas piszemy na różne tematy. Nie oznacza to jednak, że Ukraina schodzi na dalszy plan. To cały czas bieżąca i bardzo istotna kwestia. Wszystkie najważniejsze informacje znajdziecie tutaj: wiadomości.gazeta.pl, kobieta.gazeta.pl/ukraina 

Więcej o: