Kiedy Święta Wielkanocne w 2022? Wiemy co w tym wyjątkowym czasie jedzą ludzie z innych państw

Kiedy Święta Wielkanocne w 2022 się rozpoczną, niejeden z nas będzie zajadał babeczki wielkanocne. Jakie potrawy są zjadane w tym wyjątkowym czasie w naszych domach? Jest kilka bardzo wyjątkowo powiązanych z tym świętem. Wiemy też, co zajadają w tym czasie ludzie z innych państw, z pewnością nie jest to żurek.

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Czy zastanawiałaś się kiedyś, czy w Polsce na Wielkanoc jada się to samo co w innych częściach świata? Jest kilka potraw, które wyjątkowo kojarzą się nam z tym czasem. Na świecie jednak odbywa się to trochę inaczej

Zobacz wideo Katarzyna Dowbor pokazuje, jak przystroić dom na święta

Kiedy Święta Wielkanocne w 2022? Przez to, że data się zmienia Wielkanoc 2025 nie jest w tym samym dniu co Wielkanoc 2024

Święta Wielkanocne co roku obchodzimy w inny dzień. Dzieje się tak dlatego, że data wyznaczana jest na pierwszą niedzielę po pierwszej wiosennej pełni księżyca. W związku z tym Wielkanoc może wypaść między 22 marca a 25 kwietnia. W roku 2022 będziemy jeszcze musieli chwilę poczekać, ponieważ wypada ono dopiero 17 kwietnia.

Potrawy Wielkanocne w Polsce: co pojawia się na naszych stołach? Babeczki wielkanocne lub babki zna niejeden z nas

Istnieje kilka potraw Wielkanocnych, które pojawiają się na naszych stołach głównie w to wyjątkowe święto. Pierwsza z nich jest oczywiście żurek lub barszcz biały wielkanocny z chrzanem, na które zakwasie pieczołowicie przygotowują gospodynie w całej Polsce. Na stole nie może zabraknąć także jajka w postaci np. jaj faszerowanych. Kiełbasa biała, która jest wcześniej zapiekana, także pojawia się w większości domów. Z rzeczy słodkich najczęściej podajemy babeczki wielkanocne, które zmieszczą się do naszego święconego koszyczka lub dużą babkę wielkanocną.

Co jada się winnych częściach świata w Wielkanoc? Foremki wielkanocne na babki raczej się im nie przydadzą

Jeżeli zastanawiałaś się kiedyś co jada się na świecie w Święta Wielkanocne oto kilka przykładów tego co stawiają na stole ludzie z innych stron świata:

  1. Grecja: Zupa magiritsa — ta zupa podawana jest w Wielką Sobotę. Przypomina polską potrawę – flaczki.
  2. Hiszpania: gulasz z ciecierzycy, czyli potaje de garbanzos — gulasz przygotowuje się z cieciorki, szpinaku, ziemniaków, pomidorów, cebuli, czosnku oraz przypraw i ziół.
  3. USA: gotowana szynka z ziemniakami i warzywami — do przygotowania potrawy potrzebna jest szynka, wyjęta wprost z marynaty, którą zapieka się wraz z ziemniakami.
  4. Szwecja: köttbullar — to smażone lub pieczone mięsne kulki z mieszanego mięsa mielonego, przypominające polskie klopsiki.

Kobieta.gazeta.pl jest dla Was i to dla Was cały czas piszemy na różne tematy. Nie oznacza to jednak, że Ukraina schodzi na dalszy plan. To cały czas bieżąca i bardzo istotna kwestia. Wszystkie najważniejsze informacje znajdziecie tutaj: wiadomości.gazeta.pl, kobieta.gazeta.pl/ukraina

Więcej o: