Kiedy Święta Wielkanocne w 2022? Wiemy co w tym wyjątkowym czasie jedzą ludzie z innych państw

Kiedy Święta Wielkanocne w 2022 się rozpoczną, niejeden z nas będzie zajadał babeczki wielkanocne. Jakie potrawy są zjadane w tym wyjątkowym czasie w naszych domach? Jest kilka bardzo wyjątkowo powiązanych z tym świętem. Wiemy też, co zajadają w tym czasie ludzie z innych państw, z pewnością nie jest to żurek.

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Czy zastanawiałaś się kiedyś, czy w Polsce na Wielkanoc jada się to samo co w innych częściach świata? Jest kilka potraw, które wyjątkowo kojarzą się nam z tym czasem. Na świecie jednak odbywa się to trochę inaczej

Zobacz wideo Katarzyna Dowbor pokazuje, jak przystroić dom na święta

Katarzyna CichopekStylizacja Kasi Cichopek z odkrytymi kolanami podzieliła fanów

Kiedy Święta Wielkanocne w 2022? Przez to, że data się zmienia Wielkanoc 2025 nie jest w tym samym dniu co Wielkanoc 2024

Święta Wielkanocne co roku obchodzimy w inny dzień. Dzieje się tak dlatego, że data wyznaczana jest na pierwszą niedzielę po pierwszej wiosennej pełni księżyca. W związku z tym Wielkanoc może wypaść między 22 marca a 25 kwietnia. W roku 2022 będziemy jeszcze musieli chwilę poczekać, ponieważ wypada ono dopiero 17 kwietnia.

Potrawy Wielkanocne w Polsce: co pojawia się na naszych stołach? Babeczki wielkanocne lub babki zna niejeden z nas

Istnieje kilka potraw Wielkanocnych, które pojawiają się na naszych stołach głównie w to wyjątkowe święto. Pierwsza z nich jest oczywiście żurek lub barszcz biały wielkanocny z chrzanem, na które zakwasie pieczołowicie przygotowują gospodynie w całej Polsce. Na stole nie może zabraknąć także jajka w postaci np. jaj faszerowanych. Kiełbasa biała, która jest wcześniej zapiekana, także pojawia się w większości domów. Z rzeczy słodkich najczęściej podajemy babeczki wielkanocne, które zmieszczą się do naszego święconego koszyczka lub dużą babkę wielkanocną.

Przerwa świąteczna Wielkanoc 2022. Ile dni wolnych od pracy nas czeka? Zaplanuj długi weekendWielkanoc 2022. Ile dni wolnych od pracy nas czeka?

Co jada się winnych częściach świata w Wielkanoc? Foremki wielkanocne na babki raczej się im nie przydadzą

Jeżeli zastanawiałaś się kiedyś co jada się na świecie w Święta Wielkanocne oto kilka przykładów tego co stawiają na stole ludzie z innych stron świata:

  1. Grecja: Zupa magiritsa — ta zupa podawana jest w Wielką Sobotę. Przypomina polską potrawę – flaczki.
  2. Hiszpania: gulasz z ciecierzycy, czyli potaje de garbanzos — gulasz przygotowuje się z cieciorki, szpinaku, ziemniaków, pomidorów, cebuli, czosnku oraz przypraw i ziół.
  3. USA: gotowana szynka z ziemniakami i warzywami — do przygotowania potrawy potrzebna jest szynka, wyjęta wprost z marynaty, którą zapieka się wraz z ziemniakami.
  4. Szwecja: köttbullar — to smażone lub pieczone mięsne kulki z mieszanego mięsa mielonego, przypominające polskie klopsiki.

Kobieta.gazeta.pl jest dla Was i to dla Was cały czas piszemy na różne tematy. Nie oznacza to jednak, że Ukraina schodzi na dalszy plan. To cały czas bieżąca i bardzo istotna kwestia. Wszystkie najważniejsze informacje znajdziecie tutaj: wiadomości.gazeta.pl, kobieta.gazeta.pl/ukraina

Jak pomóc Ukrainie? Gazeta.pl łączy siły z PCPMGazeta.pl łączy siły z PCPM, by wspierać Ukrainę. Sprawdź, jak możesz pomóc

Więcej o: