Zapal zapałkę i wrzuć ją do toalety. Nie pożałujesz efektów i możesz zaoszczędzić

Wrzucanie zapałki do toalety może wydawać się nieco dziwne, gdyż jest to jeden z domowych trików, o którym nie mówi się zbyt często. Otóż zapałki wykorzystać można w inny, niż powszechnie znany sposób. Użyte w toalecie pomogą usunąć nieprzyjemny problem, z którym od czasu do czasu każdy z nas zmaga się w łazience.

Więcej domowych trików znajdziesz na Gazeta.pl

Zobacz wideo Jak udrażniać rury? Sprawdzone domowe sposoby

Nie da się ukryć, że toaleta jest siedliskiem wielu bakterii (w tym bardzo groźnej E. coli), wirusów oraz grzybów. Bardzo ważne jest zatem jej regularne i dokładne czyszczenie. Do tego dochodzą nieprzyjemne zapachy, których każdy chce jak najszybciej się pozbyć. Nie trzeba wcale sięgać po chemiczne środki. Z pomocą przyjdą tanie i domowe sposoby.

O tym zastosowaniu zapałek mówi się niewiele. Zapal, wrzuć do toalety i ciesz się efektem

Chcesz pozbyć się brzydkiego zapachy unoszącego się po skorzystaniu z toalety? Wypróbuj banalnie prosty i tani trik z zapałką w roli głównej. Wystarczy podpalić ją, a następnie wrzucić do wody znajdującej się w muszli klozetowej, by zgasła. Zawarta w zapałce siarka rozejdzie się po całej toalecie, likwidując brzydkie zapachy.

Po chwili należy założyć rękawiczkę, wyciągnąć z muszli zapałkę i wyrzucić do kosza. Pamiętaj, by stosując ten sposób zachować ostrożność i upewnić się, że w toalecie nie znajduje się żaden łatwopalny środek do jej czyszczenia lub odświeżania. Jeśli natomiast nie chcesz wrzucać zapałki bezpośrednio do toalet, możesz ją po prostu zapalić i po chwili zdmuchnąć. Dym, który powstanie po jej zgaszeniu zadziała w podobny sposób.

Inne domowe sposoby na pozbycie się brzydkiego zapachu z toalety

Zapałki to nie jedyny domowy sposób na brzydki zapach. Aby jemu zapobiec, można raz w tygodniu wsypać do muszli klozetowej 2-3 łyżki sody oczyszczonej i zostawić na 2 godziny, a następnie spuścić wodę. Można także zastosować sposób z proszkiem do prania i octem. Muszlę posypaną wewnątrz proszkiem należy wyszorować szczotką i spłukać wodą, a następnie bezpośrednio do muszli wlać około 3 litry wrzącej wody i szklankę octu. Zamknąć klapę pozostawiając na około godzinę, a na koniec wszystko spłukać.

***

Kobieta.gazeta.pl jest dla Was i to dla Was cały czas piszemy na różne tematy. Nie oznacza to jednak, że Ukraina schodzi na dalszy plan. To cały czas bieżąca i bardzo istotna kwestia. Wszystkie najważniejsze informacje znajdziecie tutaj: wiadomości.gazeta.pl, kobieta.gazeta.pl/ukraina.

Więcej o: