Najlepsze domowe sposoby na mrówki w domu. Te rozwiązania są banalnie proste i tanie

Wszelkie szkodniki domowe są w stanie wystawić na próbę cierpliwość domowników. Mrówki to utrapienie, którego możesz się pozbyć ze swojego domu w łatwy sposób. Te metody są przyjazne dla środowiska i wykonane z domowych artykułów, które można znaleźć w spiżarni lub w sklepie.

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Gdy dokuczliwe mrówki dostaną się do Twojego domu i ogrodu wyeliminuj je za pomocą prostych domowych sposobów. Poniżej przedstawiamy kilka najlepszych naturalnych środków, które możesz wypróbować, aby pozbyć się mrówek atakujących Twoją przestrzeń.

Katarzyna Cichopek Stylizacja Kasi Cichopek z odkrytymi kolanami podzieliła fanów

Zobacz wideo Telefon w folii spożywczej, makaron w suszarce do sałaty i inne kuchenne triki. Czy znasz je wszystkie?

Zasadź miętę wokół domu lub zastosuj olejek eteryczny

Mięta pieprzowa jest naturalnym środkiem odstraszającym owady. Mrówki nie znoszą tego zapachu, a Twój dom będzie pachniał miętową świeżością. Zasadź miętę wokół wejść i na obwodzie domu. Umieść kilka kropli olejku eterycznego z mięty pieprzowej na waciku i przetrzyj nim podejrzane miejsca. 

Ocet skutecznie odstraszy niechciane owady z domu

Zmieszaj roztwór octu i wody w proporcji 50/50 w butelce z rozpylaczem. Rozpyl go bezpośrednio na mrówki, aby je zabić, a następnie wytrzyj mrówki wilgotnym ręcznikiem papierowym i wyrzuć je. Możesz także użyć octu i wody jako środka odstraszającego. Rozpyl go wokół parapetów, drzwi i innych miejsc, w których widzisz mrówki wchodzące do środka.

Sok z cytryny pomoże pozbyć się mrówek

Podobnie jak ocet, sok z cytryny również wydaje się niszczyć szlaki zapachowe, którymi podążają mrówki. Spróbuj zmieszać roztwór 1 części soku z cytryny z 3 częściami wody i użyj go jako uniwersalnego sprayu. Rozpylaj roztwór cytryny wokół wejść i na obwodzie domu lub w miejscach, w których widzisz mrówki.

Cynamon pozbędzie się nieproszonych gości z domu

Cynamon to świetny sposób na zabijanie mrówek. Kiedy mrówka wdycha cynamon, dusi się i umiera. Możesz użyć mielonego cynamonu i posypać nim mrówki lub otwór mrowiska. Olejek eteryczny z cynamonu również dobrze sprawdza się w odstraszaniu mrówek. Zmieszaj kilka kropel olejku cynamonowego z wodą i spryskaj nim szlaki mrówek, okolice drzwi, okien i szczelin.

Kobieta.gazeta.pl jest dla Was i to dla Was cały czas piszemy na różne tematy. Nie oznacza to jednak, że Ukraina schodzi na dalszy plan. To cały czas bieżąca i bardzo istotna kwestia. Wszystkie najważniejsze informacje znajdziecie tutaj: wiadomości.gazeta.pl,kobieta.gazeta.pl/ukraina.

Jak pomóc Ukrainie? Gazeta.pl łączy siły z PCPM Gazeta.pl łączy siły z PCPM, by wspierać Ukrainę. Sprawdź, jak możesz pomóc

Więcej o: