Nie dawano im szans na przeżycie. Teraz mają 22 lata i miliony fanów na TikToku

Carmen i Lupita Andrade urodziły się w 2000 roku, jako bliźniaczki syjamskie. Ze względu na wadę, lekarze nie dawali im szans na przeżycie. Tymczasem siostry mają już 22 lata i z powodzeniem realizują swoje zainteresowania, dzieląc się swoją codziennością w social mediach.

Więcej podobnych tematów na stronie głównej Gazeta.pl

Carmen i Lupita Andrade urodziły się 2000 roku w Meksyku. W wyniku wady wrodzonej dziewczynki dzielą jedno ciało. Siostry mają osobne serca, płuca i żołądki, a od pasa w dół - wspólne narządy. Każda z nich kontroluje przy tym jedną stronę ciała: Carmen prawą a Lupita lewą. Ten typ bliźniąt syjamskich z reguły nie dożywa dwóch lat. Wbrew jednak przewidywaniom lekarzy, którzy początkowo dawali dziewczynkom zaledwie trzy dni życia, siostrom udało się opuścić szpital i obecnie mają już 22 lata.

Zobacz wideo

Bliźniaczki syjamskie podbijają media społecznościowe

Chcąc jednak zapewnić im odpowiednią opiekę medyczną, rodzice Carmen i Lupity zadecydowali o przeprowadzce do Stanów Zjednoczonych, gdzie początkowo planowano nawet operację ich rozdzielenia. Ta jednak okazała się na tyle ryzykowna, że ostatecznie zrezygnowano z jej przeprowadzenia.

- Ryzyko jest o wiele większe niż szansa na pozytywny efekt, dlatego nie zdecydowałyśmy się na operację. Jesteśmy tak emocjonalnie związane, że nie miałoby to sensu - tłumaczyły siostry w jednym z wywiadów dla "Hartford Courant".

Bliźniaczki Clements Kilka lat temu okrzyknięto je "najpiękniejszymi bliźniaczkami świata". Jak się zmieniły?

Jak podkreśliły, jedno ciało nie oznacza jednak, że niczym się od siebie nie różnią. - Nasi przyjaciele mówią, że jesteśmy zupełnie inne, na co ja reaguję: "Tak, przecież jesteśmy dwiema innymi osobami - podkreśliła Carmen, która ma być znacznie bardziej przebojowa, niż jej nieśmiała z charakteru siostra Lupita.

Bliźniaczki są też bardzo aktywne w mediach społecznościowych, gdzie chętnie dzielą się swoją codziennością. Na samym TikToku siostry obserwuje aż 2,6 miliona użytkowników. Ponadto wielką pasją sióstr, w której aktywnie się realizują, jest opieka nad zwierzętami.

***

Kobieta.gazeta.pl jest dla Was i to dla Was cały czas piszemy na różne tematy. Nie oznacza to jednak, że Ukraina schodzi na dalszy plan. To cały czas bieżąca i bardzo istotna kwestia. Wszystkie najważniejsze informacje znajdziecie tutaj: wiadomości.gazeta.pl, kobieta.gazeta.pl/ukraina.

Wojna w Ukrainie. Jak pomagać najbardziej potrzebującym? Wojna w Ukrainie. Jak pomagać najbardziej potrzebującym? Oto najważniejsze informacje

Więcej o: