Co oprócz naczyń można myć w zmywarce? Te propozycje z pewnością Cię zaskoczą

Czy zastanawiałaś się kiedyś, co oprócz naczyń można myć w zmywarce? Te propozycje z pewnością Cię zaskoczą i ułatwią domowe porządki. Tabletka do zmywarki również może zostać wykorzystana nie tylko do mycia brudnych naczyń.

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Zmywarka to urządzenie, które można znaleźć już w większości polskich domów. Pozwala ono zaoszczędzić nam sporo czasu na zmywaniu naczyń. Jednak okazuje się, że tej czasowej oszczędności możemy szukać też przy myciu i czyszczeniu innych rzeczy, które wystarczy do niej wsadzić. Przekonaj się, co jeszcze z łatwością umyjesz w zmywarce.

Zobacz wideo Jak udrażniać rury? Domowe sposoby

Czym można wyczyścić zmywarkę? To proste

Jeżeli chcemy, aby nasza zmywarka bez problemu radziła sobie z brudem, sama musi być czysta i zadbana. Do jej umycia będzie potrzebne kilka rzeczy: ocet, soda oczyszczona, płyn do mycia naczyń,  ściereczka z mikrofibry i stara szczoteczka do zębów. Zaczynając czyszczenie zmywarki w pierwszej kolejności, wyjmij z niej wszystkie elementy w tym kosze na naczynia. Następnie wyjmij filtry ze zmywarki, postępując według instrukcji urządzenia. Teraz usuń z niego resztki jeżeli się tam znajdują i przepłucz do czystości pod bieżącą wodą. Teraz możesz dokładnie za pomocą szczoteczki wyczyścić panel urządzenia a płynem do naczyń i ściereczką dokładnie wyczyścić wszystkie uszczelki.

Aby jednak całe urządzenie było czyste na sam koniec nasyp do pojemnika na tabletki sody oczyszczonej, a następnie odmierz szklankę octu. Nastaw program z najwyższą temperaturą i poczekaj, aż skończy się mycie wstępne. Dopiero wtedy możesz wylać ocet na dno zmywarki. Odczekaj do końca programu i gotowe.

Co oprócz naczyń można myć w zmywarce? Odpowiedzi są ciekawe

Okazuje się, że w naszej zmywarce skutecznie umyjemy nie tylko naczynia czy garnki, ale też kilka innych rzeczy, które sprawiają nam problem w czyszczeniu. Są to m.in.:

  1. Akcesoria ogrodowe — np. wszelkiego rodzaju narzędzia jak sekatory, nożyce, plastikowe pojemniki, które nie mają drewnianych elementów. Pozbędziesz się tym sposobem brudu i resztek pestycydów.
  2. Elementy grilla — kratka z grilla, szczypce i inne akcesoria.
  3. Akcesoria urodowe — do zmywarki możesz włożyć plastikowe szczotki do włosów, nożyczki do paznokci i cążki czy pędzel do pudru. Aby nie zapchać urządzenie, usuń z nich wszystkie kosmyki.

To jednak wciąż nie wszystko. Na jednym z profili na Instagramie poruszano ostatnio ten temat i znalazło się tam wiele ciekawych odpowiedzi an pytanie co można myć w zmywarce.

Nie próbowałam, ale słyszałam, że super się myje w zmywarce mata-puzzle dla dzieci
Lego klocki. W woreczku bieliźnianym.
Wekowałam przetwory
Kratka filtrująca od okapu i szufladka na proszek do prania od pralki
Ja myje kratki od kuchenki gazowej
Teściowa wrzuca wszelkie figurki porcelanowe i nie tylko
 

Do czego jeszcze można wykorzystać tabletki do zmywarki?

Co ciekawe nie tylko samą zmywarkę możesz wykorzystać do zadań specjalnych, ale także przeznaczone dla niej tabletki do zmywarki. Oto kilka ciekawych sytuacji, w jakich sprawdza się idealnie:

  1. Czyszczenie pralki: raz na jakiś czas wrzuci jedną tabletkę do pustego bębna, nastaw wysoką temperaturę
  2. Domywanie przypalonych naczyń w zlewie: wrzuć tabletkę np. na patelnię, zalaną bardzo gorącą wodą. Taki roztwór należy zostawić do działania na przynajmniej godzinę, a najlepiej – nawet na całą noc.
  3. Odplamianie białych ubrań tabletkami:  należy zwilżyć zabrudzone miejsce wodą, po czym pocierać je tabletką i zostawić na jakiś czas. Środek zadziała wówczas jak odplamiacz.

Kobieta.gazeta.pl jest dla Was i to dla Was cały czas piszemy na różne tematy. Nie oznacza to jednak, że Ukraina schodzi na dalszy plan. To cały czas bieżąca i bardzo istotna kwestia. Wszystkie najważniejsze informacje znajdziecie tutaj: wiadomości.gazeta.pl, kobieta.gazeta.pl/ukraina

Więcej o: