Jak wybielić firanki? Banalny sposób, aby wyglądały jak nowe! Wystarczą te dwa produkty

Jak wybielić firanki? Istnieją domowe, skuteczne sposoby na białe firanki, które nie kosztują wiele. W tym przypadku użyjesz dwóch produktów, które masz w kuchni. Podpowiadamy, jak wybielić firanki aby znów wyglądały jak nowe. Nie potrzebujesz drogich środków chemicznych.

Firanki nie goszczą w pralce zbyt często. Pierzemy je zaledwie kilka razy do roku. Warto, aby te konkretne razy poskutkowały śnieżnobiałym kolorem i wyglądem firanek takim jak w chwili ich zakupu. Aby wybielić firanki, nie trzeba wydawać dużej sumy pieniędzy na specjalne środki. Podpowiadamy, jak w prosty sposób odzyskać ich biały kolor za pomocą zaledwie dwóch produktów z twojej kuchni

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Zobacz wideo Jak usunąć trudne plamy? Domowe sposoby

Jak wybielić firanki? Ten sposób przyda się, kiedy chcesz, aby wyglądały jak nowe

Jest kilka domowych sposobów, aby wybielić firanki. Ten zdaje się być najprostszy - firankę można uprać w pralce. Obowiązkowy jest tutaj program do prania delikatnego bez wirowania w temperaturze max. 30 st. C. Ważne też, aby złożyć ją w kostkę i umieścić w specjalnym woreczku do prania firanek, aby się nie zaciągnęła. Co ciekawe - do prania można dodać m.in. proszek do pieczenia dla lepszego efektu.

Jak wybielić firanki tanio i skutecznie? Poszukaj w kuchni tych dwóch produktów

Dwa produkty, które są obecne w niemal każdej kuchni - sól i ocet. Ta mieszanka to sposób znany już przez nasze babcie. Wystarczy, że do 10 l wody dodasz cztery łyżki soli kuchennej lub pół szklanki octu. Po kilkugodzinnym namaczaniu przepłucz firanki i zawieś je na karniszu do ich całkowitego wyschnięcia.

Jak wybielić firanki, kiedy się zafarbowały? Ten sposób pomoże ci odzyskać ich kolor

Jeśli firanki z jakiegoś powodu zafarbowały, lub są na nich plamy lub zacieki - jest na to sposób. Należy wówczas uprać je ręcznie. Do balii, lub miski z ciepłą wodą wsyp trzy czubate łyżki sody, lub wlej 120 ml octu. Następnie namocz przez 12 do 14 godzin. Wypierz w pralce dla pozbycia się zapachu.

Kobieta.gazeta.pl jest dla Was i to dla Was cały czas piszemy na różne tematy. Nie oznacza to jednak, że Ukraina schodzi na dalszy plan. To cały czas bieżąca i bardzo istotna kwestia. Wszystkie najważniejsze informacje znajdziecie tutaj: wiadomości.gazeta.pl, kobieta.gazeta.pl/ukraina

Więcej o: