Ten produkt przyspieszy porost włosów. Kosztuje niecałe 5 zł i być może masz go w swojej szafce

Piękne, długie i lśniące włosy to marzenie wielu kobiet. Niekiedy kobiety są w stanie wydać fortunę na to, by ich włosy wyglądały perfekcyjnie. Okazuje się jednak, że istnieje wiele babcinych i domowych sposobów na to, by taki efekt osiągnąć. Jednym z nich jest ten, o którym piszemy w tym artykule.

Więcej domowych trików znajdziecie na Gazeta.pl

Babcine domowe sposoby wracają do łask. Kiedyś, kiedy na półkach sklepowych nie było takiej ilości produktów jak dziś, kobiety musiały sobie radzić inaczej w sferze pielęgnacji. Wiele trików naszych babć czasem działa lepiej niż produkty kosmetyczne, a są bardziej naturalne i zwykle kosztują grosze. Wiele kobiet marzy o pięknych, długich i lśniących włosach. Jest na to banalny sposób. 

Zobacz wideo

Pielęgnacja włosów. Pij pokrzywę 

Pokrzywa to jedno z tych ziół, które ma wiele niesamowitych właściwości. Jest to produkt, który jest łatwo dostępny, bo możecie go kupić praktycznie w każdej aptece czy sklepie spożywczym. Kosztuje około 5 zł. Pokrzywa znacznie przyspiesza porost włosów, a także pojawienie się nowych włosów tzw. "baby hair". Wzmacnia cebulki, dzięki czemu kosmyki stają się silniejsze i zdrowsze. Dodatkowo hamuje proces wypadania włosów. Jeśli chcesz mieć piękne, długie i zdrowe włosy pij napar z pokrzywy codziennie. Wystarczą już 2-3 kubki dziennie by zauważyć pierwsze efekty. Należy jednak pamiętać, że większa dawka wcale nie przynosi lepszych rezultatów, więc nie ma co przesadzać ze spożywaniem tego produktu. Jeżeli macie jakieś choroby przewlekłe lub spożywacie leki, warto jest to najpierw skonsultować z lekarzem. W niektórych przypadkach picie naparu z pokrzywy może przynieść więcej szkody niż pożytku, o czym trzeba również pamiętać. Mniejsze ryzyko jest zdecydowanie przy stosowaniu pokrzywy zewnętrznie. 

Pielęgnacja włosów. Zrób płukankę lub wcierkę z pokrzywy 

Przygotuj napar z pokrzywy, a następnie powoli wcieraj w skórę głowy. To pobudzi porost włosów, wzmocni cebulki i zapobiegnie ich wypadaniu. Innym sposobem jest płukanka, którą należy nałożyć na włosy, pozostawić na kilkanaście minut i zmyć ciepłą wodą. To pozwoli nam maksymalnie wygładzić nasze kosmyki. Warto wspomnieć o tym, że blondynki powinny uważać z takim rozwiązaniem, bo pokrzywa może przyciemnić ich pasma. Wcierka lub płukanka z pokrzywy może również pomóc uporać się z nadmiernym przetłuszczaniem się włosów czy łupieżem. 

Kobieta.gazeta.pl jest dla Was i to dla Was cały czas piszemy na różne tematy. Nie oznacza to jednak, że Ukraina schodzi na dalszy plan. To cały czas bieżąca i bardzo istotna kwestia. Wszystkie najważniejsze informacje znajdziecie tutaj: wiadomości.gazeta.pl, kobieta.gazeta.pl/ukraina.

Więcej o: