Jak wyczyścić piekarnik tabletką do zmywarki? Ten sposób jest tani i niezwykle skuteczny. Efekt zaskoczy

Okazuje się, że tabletki do zmywarki są skuteczne w walce z tłuszczem i brudem w całej kuchni! Ten produkt można stosować nie tylko do naczyń. Jak wyczyścić piekarnik tabletką do zmywarki? Ten sposób jest banalnie prosty.

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

W internecie krąży wiele pomysłów na to, jak wyczyścić uporczywe plamy na szybie piekarnika. Można używać naturalnych składników, takich jak soda oczyszczona i ocet, a także silniejszego z użyciem wełny stalowej i mocnego odtłuszczacza. Obie metody działają wystarczająco dobrze, ale tabletka do zmywarki może nie mieć sobie równych w czyszczeniu.

Zobacz wideo Dwa domowe myki na czyszczenie piekarnika. Sprawdź, jakie to proste

Jak wyczyścić piekarnik za pomocą tabletki do zmywarki?

Wszystko, czego potrzebujesz, to tabletka do zmywarki lub dwie i miska z ciepłą wodą. Wiele osób odniosło sukces stosując tę metodę. Pamiętaj o założeniu gumowych rękawiczek i zabezpieczeniu dłoni przed działaniem tabletki do zmywarki na skórę.

  1. Zanurz tabletkę w ciepłej wodzie.
  2. Trzymaj ją na tyle długo, aby nasiąknęła wodą, ale nie za długo, aby nie zaczęła się kruszyć.
  3. Następnie użyj tabletki do szorowania.
  4. Połóż tabletkę płasko i poruszaj nią okrężnymi ruchami za pomocą dłoni, aby usunąć plamy.
  5. Jeśli tabletka zacznie wysychać, zanurz ją ponownie.
  6. Tabletka działa dobrze na szkle, jest również skuteczna na metalowej części drzwiczek piekarnika.
  7. Po zakończeniu wytrzyj pozostałości wilgotną ściereczką.

Dlaczego to działa? Poznaj właściwości tabletki do zmywarki

Tabletki do zmywarki są wykonane ze skoncentrowanego detergentu do zmywarek i obiecują, że przetną trudny tłuszcz i pozostawią Twoje naczynia lśniące. To zrozumiałe, że te silne środki czyszczące działają również na tłuszcz z piekarnika i plamy z jedzenia! Zwłaszcza że tabletki obiecują usuwać zapieczone jedzenie, a plamy z piekarnika są zdecydowanie zapieczone. Ponadto, tabletki z twardego proszku mają powierzchnię ścierną, która pomaga usuwać przywarte plamy, ale jest na tyle delikatna, że nie rysuje szyby piekarnika.

Kobieta.gazeta.pl jest dla Was i to dla Was cały czas piszemy na różne tematy. Nie oznacza to jednak, że Ukraina schodzi na dalszy plan. To cały czas bieżąca i bardzo istotna kwestia. Wszystkie najważniejsze informacje znajdziecie tutaj: wiadomości.gazeta.pl, kobieta.gazeta.pl/ukraina.

Więcej o: