Jakie kwiaty sadzimy w kwietniu w gruncie i na balkonie? Te propozycje są piękne i łatwe w uprawie

Wiosna to bardzo pracowity czas dla ogrodników i działkowców. To właśnie w tym czasie robi się pierwsze porządki, przycinki krzewów czy przygotowuje ziemie na nowe sadzonki roślin. Odpowiemy dziś na pytanie, jakie kwiaty sadzimy w kwietniu, aby cieszyły nasze oczy w późniejszym czasie.

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Wiosna to idealny moment na wprowadzenie nowych i orginalnych roślin do naszego ogrodu. To właśnie wtedy wszystko budzi się do życia, a nasze sadzonki nie będą już zagrożone przez duże przymrozki. Jakie kwiaty powinniśmy wtedy sadzić? Odpowiadamy.

Zobacz wideo Hodujesz w domu monsterę? Sprawdź, czy odpowiednio o nią dbasz

Ten wiosenny płaszcz Katarzyny Glinki to hit! Kultowy płaszcz damski na wiele sezonów Katarzyny Glinki

Jakie kwiaty sadzimy w kwietniu w gruncie?

Jeżeli jesteś początkującym ogrodnikiem, musisz wiedzieć, że niektóre gatunki roślin nie mogą zimować w gruncie. Jeżeli zakupiłeś nowe sadzonki kwiatów lub jesienią zostały wykopane i przeniesione do piwnicy, to właśnie kwiecień będzie najlepszym miesiącem na ich ponowne zasadzenie w ogrodzie. Do takich roślin zalicza się głównie rośliny cebulowe.

Jakie kwiaty sadzimy w kwietniu na balkonie?

Wiele osób nawet na niewielkiej przestrzeni, jakiej jest balkon, potrafi stworzyć prawdziwy zaczarowany ogród. Kwiecień jest dobrym czasem także dla nich. Pierwszą propozycją na ten miesiąc są oczywiście bratki, które są niezwykle odporne na niskie temperatury, a większość z nich świetnie radzi sobie także z przymrozkami. W uprawie balkonowej wykorzystać można w tym czasie także pierwiosnki, szafirki, a także jaskry azjatyckie oraz stokrotki.

Kwiaty wiosenne w ogrodzie: wieloletnie odmiany już cieszą nasze oczy. Które są najprostsze w uprawie? Kwiaty wiosenne w ogrodzie. Wieloletnie odmiany banalne w utrzymaniu

Kiedy sadzić magnolie czy berberys thynberga? Kwiecień to idealny czas na sadzenie krzewów

Kwiecień to idealny czas na sadzenie róż i różnych krzewów. Można zrobić to zarówno na początku, jak i pod koniec miesiąca. Jednym z popularnych w ostatnim czasie jest berberys thynberga, który sadzić można w gruncie od marca do końca kwietnia. Jest to również odpowiedni czas na sadzenie azalii, różaneczników, hortensji czy modnych w ostatnim czasie magnolii.

Kobieta.gazeta.pl jest dla Was i to dla Was cały czas piszemy na różne tematy. Nie oznacza to jednak, że Ukraina schodzi na dalszy plan. To cały czas bieżąca i bardzo istotna kwestia. Wszystkie najważniejsze informacje znajdziecie tutaj: wiadomości.gazeta.pl,kobieta.gazeta.pl/ukraina

Jak pomóc Ukrainie? Gazeta.pl łączy siły z PCPM Gazeta.pl łączy siły z PCPM, by wspierać Ukrainę. Sprawdź, jak możesz pomóc

Więcej o: