Wrzuć ją do pralki i nastaw program. To skuteczny sposób na pozbycie się brudu i nieprzyjemnego zapachu

Nieprzyjemny zapach wydobywający się z pralki i osadzający kamień to najczęściej spotykane problemy. Nie każdy bowiem pamięta, że czyszczenie urządzenia od wewnątrz jest podstawą do jego bezawaryjnej, ale przede wszystkim skutecznej pracy. Podpowiadamy zatem, jak dbać o swoją pralkę wykorzystując produkty dostępne w niemal każdym domu.

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Zobacz wideo Te produkty kroisz codziennie. Dzięki naszym trikom ułatwisz sobie życie

Pralka jak każde inne urządzenie domowe potrzebuje regularnego czyszczenia. Inaczej może z czasem dochodzić do sytuacji, w których będziemy wyciągać z pralki niedoprane ubrania lub brzydko pachnące. Można temu zapobiec pozbywając się nagromadzonego osadu, brudu czy resztek środków piorących. Zdradzamy na to najlepszy sposób

Kasia CichopekKasia Cichopek wygląda "jak Salma Hayek" w makijażu rozświetlającym

Jak wyczyścić pralkę? Potrzebujesz jedynie... tabletki do zmywarki 

Posiadając w domu zmywarkę, możemy zakupowane do niej tabletki wykorzystać także jako świetny środek czyszczący. Są one stosunkowo tanie, gdyż 10 kapsułek można kupić już od 8 zł. Do wyczyszczenia pralki potrzebne są natomiast dwie. Wrzucamy je do pustego bębna i ustawiamy na program z minimum 60-stopniową temperaturą.

Domowych sposób na wyczyszczenie pralki jest więcej 

Jeśli nie posiadamy zmywarki w domu i nie chcemy kupować specjalnie w tym celu tabletek, to z pomocą przychodzi kwasek cytrynowy w proszku. Jest to równie tania i skuteczna metoda. Poradzi sobie nie tylko z brzydkimi zapachami i brudem, ale również kamieniem. Należy 1/3 szklanki kwasku wsypać do komory na proszek i wybrać program przynajmniej z 70-stopniową temperaturą. 

Jakie warzywa sadzić obok siebie? Te połączenia czują się najlepiej w swoim towarzystwieDobre sąsiedztwo warzyw. Jakie warzywa sadzić obok siebie?

Nie masz kwasku? Wykorzystaj sodę oczyszczoną

Niezależnie od tego, co chcemy wyczyścić, soda oczyszczona jest najczęściej trafną odpowiedzią. W tym przypadku również. Wsypując 3/4 szklanki sody do komory na proszek i ustawiając pralkę na program z wysoką temperaturą, pozbędziemy się zabrudzeń, nieprzyjemnego zapachu oraz zdezynfekujemy jej wnętrze. 

Kobieta.gazeta.pl jest dla Was i to dla Was cały czas piszemy na różne tematy. Nie oznacza to jednak, że Ukraina schodzi na dalszy plan. To cały czas bieżąca i bardzo istotna kwestia. Wszystkie najważniejsze informacje znajdziecie tutaj: wiadomości.gazeta.pl, kobieta.gazeta.pl/ukraina

Jak pomóc Ukrainie? Gazeta.pl łączy siły z PCPMGazeta.pl łączy siły z PCPM, by wspierać Ukrainę. Sprawdź, jak możesz pomóc

Więcej o: