Spryskaj buty lakierem do włosów i zobacz co się stanie. Domowy trik, który na pewno cię zaskoczy

Lakier do włosów wbrew pozorom może być również skutecznym środkiem pielęgnacyjnym do butów. Jest to alternatywna opcja, która może okazać się pomocna. Poznaj inne zastosowania lakieru do włosów.

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Produkt, który kojarzy nam się przede wszystkim z utrwalaniem fryzury ma również inne zastosowania. Jeżeli nie posiadamy specjalistycznych środków do pielęgnacji butów, możemy zastosować właśnie awaryjną opcję w postaci lakieru do włosów.

Zobacz wideo Czyścimy akcesoria kuchenne - sztućce, drewniane łyżki, deskę do krojenia i naczynia

Spryskaj buty lakierem do włosów. Efekt cię zaskoczy

To rozwiązanie, które nie jest do końca oczywiste, może zaskoczyć. Spryskaj buty lakierem do włosów. Produkt ten sprawdzi się jako środek do nabłyszczania obuwia. Wystarczy, że wcześniej oczyszczone i suche obuwie spryskasz lakierem. Efekt nabłyszczenia i nadania eleganckiego błysku gwarantowany. W pewnym stopniu powstanie również warstwa ochronna, która będzie chronić obuwie przed uszkodzeniami. Jest to oczywiście opcja alternatywna, więc efekt nie będzie się utrzymywał tak długo jak w przypadku profesjonalnych preparatów. 

Lakier do włosów jako sposób na barwiące obuwie

Kiedy zakładamy nowe buty nasze skarpetki lub stopy zostają zabarwione. Dlaczego tak się dzieje? Chodzi o wydzielanie się barwnika z nowej pary obuwia. Lakier do włosów również może pomóc z tym problemem. Wystarczy, że spryskasz wnętrze buta produktem i pozostawisz do wyschnięcia. Wewnątrz powstanie powłoka, która uchroni stopy lub skarpetki przed barwieniem. Nie jest to jednak efekt długotrwały, więc czynność tę należy powtarzać w razie potrzeby. 

Z farbującym obuwiem dobrze poradzi sobie także uniwersalny ocet. Wystarczy przetrzeć wnętrze butów ściereczką nasączoną produktem. Ocet pozostawia jednak intensywny zapach, który możemy usunąć. W tym celu sięgnij po torebkę z herbatą lub wsyp do buta odrobinę sody oczyszczonej.

Kobieta.gazeta.pl jest dla Was i to dla Was cały czas piszemy na różne tematy. Nie oznacza to jednak, że Ukraina schodzi na dalszy plan. To cały czas bieżąca i bardzo istotna kwestia. Wszystkie najważniejsze informacje znajdziecie tutaj: wiadomości.gazeta.pl, kobieta.gazeta.pl/ukraina.

Więcej o: