Rosjanie wykupują prezerwatywy. Ceny poszły tak kosmicznie w górę, że robią zapasy

Niedawno na naszym portalu pisaliśmy o tym, że cukier w Rosji powoli staje się towarem deficytowym. Podobnie wygląda to w przypadku prezerwatyw. Rosjanie masowo ruszyli do sklepów i wykupują ten produkt, mimo że jego cena jest zawrotna.

Więcej o obecnej sytuacji w Ukrainie przeczytacie na Gazeta.pl

Kryzysy zbrojne czy społeczne odbijają się na gospodarce kraju. Dla konsumentów oznacza to tyle, że ceny rosną, a półki sklepowe stają się puste. Często za takie sytuacje odpowiedzialne są przestoje w produkcji, problemy z dostawami, czy nastroje społeczne. Nawet w naszym kraju jakiś czas temu mieliśmy tego świetny przykład, kiedy na początku pandemii ludzie wykupowali papier toaletowy i mydło. W Rosji obecnie trwa prawdziwe boom na prezerwatywy, które już znacząco podrożały. 

Zobacz wideo

Rosja. Za paczkę prezerwatyw trzeba zapłacić 50 dolarów 

W sieci pojawiło się zdjęcie z jednego z rosyjskich sklepów, na którym widzimy prezerwatywy popularnej marki. Pod produktem widnieje cena 5295,19 rubli.

Tymczasem w Rosji paczka prezerwatyw w niektórych sklepach kosztuje już 5295 rubli. To 50 dolarów po aktualnym kursie wymiany!

- czytamy w opisie zdjęcia na Twitterze. 

Dla porównania w Polsce za prezerwatywy tej marki musimy zapłacić około 20 zł, czyli dziesięciokrotnie mniej niż w Rosji. Pomimo tego, że jedno opakowanie kosztuje w kraju Władimira Putina ponad 200 zł, ludzie wykupują ten produkt w obawie, że już wkrótce może go zabraknąć w sklepach. Widać, że Rosjanie zaczynają martwić się o swoje życie seksualne. 

Choć panika się jeszcze nie rozpoczęła to rosyjskie ministerstwo przemysłu i handlu wydało oświadczenie, w którym deklaruje, że "nie przewiduje się niedoboru tego produktu". 

Mikołaj Krawiecki relacjonuje sytuacje zwierząt w Ukrainie. 'Biegają stada psów' Mikołaj Krawiecki relacjonuje sytuacje zwierząt w Ukrainie. "Biegają stada psów"

Ceny w Rosji poszybowały w górę 

Sankcje nakładane na Rosję w związku z inwazją na Ukrainę dotknęły już nie tylko najbogatszych, ale również zwykłych obywateli, którzy odczuli podwyżki cen na własnej skórze. Tylko w ciągu dwóch pierwszych tygodni wojny ceny poszły w górę średnio o 4 proc. Żywność podrożała o 10 proc. Niedawno pisaliśmy o tym, że część Rosjan w sklepach walczyła o cukier, czy podobnie będzie z prezerwatywami? 

Tak wygląda nowa rosyjska rzeczywistość. Nagranie ze sklepu przypomina rok 1985 Tak wygląda nowa rosyjska rzeczywistość. Nagranie ze sklepu przypomina rok 1985

Więcej o: