Ten produkt kosztuje tylko 2 zł, a działa jak laminowanie brwi. Zabieg nim możesz wykonać samodzielnie

Laminowanie brwi to zabieg, który daje efekt wyczesanych ku górze brwi, a jednocześnie utrwalonych. Jest w ostatnim czasie bardzo popularny. W salonie zapłacimy za niego od 100 do 200 zł. Istnieje jednak produkt, który daje podobne efekty, jest tani i prosty w samodzielnym wykonaniu. Wypróbuj ten trik i ciesz się pięknym kształtem swoich brwi.

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Na przestrzeni ostatnich lat coraz większa popularność zyskuje o brwi. Teraz nie wyobrażamy sobie wykonywania makijażu bez zadbania o ten jego element. Jednym z popularniejszych zabiegów pomagających w utrzymaniu prawidłowego kształtu włosków jest laminowanie brwi. Zabieg ten wykonuje się jednak w gabinecie kosmetycznym i trwa około 40 minut. Istnieje jednak domowy skuteczny trik, który kosztuje jedyne 2 zł i trwa 5 minut.

Zobacz wideo Brwi na mydło. Instrukcja krok po kroku

Laminowanie brwi: czym jest ten zabieg i na czym polega?

Zabieg ten odbywa w kilku krokach za pomocą produktów, które są odpowiedzialnie za zmiękczanie brwi. Ich użycie sprawia, że są one podatne na układanie, wygładzone. Ujarzmione zostają nawet najbardziej zbuntowane włoski. Zabieg wykonywany jest w salonach kosmetycznych i trwa ok. 30 - 45 minut, a efekt utrzymuje się od 4 do 8 tygodni w zależności od grubości i jakości włosów.

Laminowanie brwi zakupionym zestawem: możesz wykonać go w domu

Na wielu stronach internetowych możemy zakupić zestawy do laminowania brwi w domu. Niestety specjaliści nie rekomendują wykonywania tego zabiegu w domu. Nieprofesjonalne laminowanie brwi może okazać się szkodliwe zarówno dla brwi, jak i dla oczu. Źle nałożony kwas zniszczy włoski oraz podrażni oczy!

Czytaj też: lekkie kurtki na wiosnę dla kobiet po 50-tce.

Domowe i bezpieczne laminowanie brwi istnieje? Wypróbuj ten trik

Soap brows to dość specyficzny trend w stylizacji brwi, który utrwala i nadaje kształt brwiom w kilka minut. Do jego wykonania potrzebne jest mydło w kostce, najlepiej naturalne, tradycyjne, glicerynowe. Zwróć uwagę, aby kolor kosmetyku nie był zbyt intensywny, ponieważ zabarwi włoski lub nienaturalnie zmieni ich kolor. Osoby o wrażliwej skórze bądź alergicy do stylizacji brwi mogą wybrać mydła hipoalergiczne. 

Sposób wykonania:

  1. Zwilż lekko szczoteczkę do brwi za pomocą wody z kranu.
  2. Szczoteczkę (jak do rzęs) połóż na mydle i przesuwaj nią po powierzchni mydła. Powinna cała delikatnie pokryć się tak, aby cały pokrył się kosmetykiem.
  3. Tak przygotowaną szczoteczką zaczesuj brwi, na początku ku górze, a później w stronę ich wzrostu, czyli w stronę skroni. Mydło natychmiast ułoży i dyscyplinuje włoski.

Kobieta.gazeta.pl jest dla Was i to dla Was cały czas piszemy na różne tematy. Nie oznacza to jednak, że Ukraina schodzi na dalszy plan. To cały czas bieżąca i bardzo istotna kwestia. Wszystkie najważniejsze informacje znajdziecie tutaj: wiadomości.gazeta.pl, kobieta.gazeta.pl/ukraina

Więcej o: