Co na suche i spierzchnięte dłonie? Pomoże ten produkt za 10 zł. Efekty widoczne już po pierwszym użyciu

Popękana, sucha i szorstka skóra dłoni to problem, który dokucza wielu kobietom. Niestety nie każdy krem nawilżający jest sobie w stanie z nim poradzić. Jest jednak inny sposób, dzięki któremu uzyskamy efekt niczym po wyjściu z salonu kosmetycznego. Wystarczy 10 zł i regularne stosowanie, aby skóra odzyskała swoją elastyczność.

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Zobacz wideo Różne rodzaje peelingów. Który jest odpowiedni do twojej skóry?

Jeden z najpopularniejszych zabiegów nawilżających dłonie to parafina. Choć sama w nie ma właściwości nawilżających a natłuszczające to prawidłowo przeprowadzony zabieg z jej wykorzystaniem może przynieść zaskakujące rezultaty. Tworzy ona bowiem na dłoniach warstwę zapobiegającą utracie wody, jednocześnie regeneruje skórę, zwiększa jej elastyczność, a nawet opóźnia procesy starzenia. 

Małgorzata Rozenek-Majdan Spodnie Małgorzaty Rozenek za 2909 zł wzbudziły niemałe emocje

Parafina na dłonie. Kto nie powinien jej stosować?

Parafinę można stosować na każdy rodzaj skóry, jednak przeciwwskazaniem do przeprowadzenia zabiegu jest grzybica skóry lub paznokci, egzema oraz inne choroby skóry. Nie zaleca się także wykonywania zabiegu parafinowego w przypadku problemów z krążeniem oraz jeśli na skórze występują podrażnienia lub świeże rany. 

Zabieg parafinowy w domu. Tych produktów będziesz potrzebować

Parafina kosmetyczna sprzedawana jest w 500 ml, a nawet większych opakowaniach, więc wystarczy na przeprowadzenie więcej niż jednego zabiegu. Jednak do jego przygotowania będziemy potrzebowali także kilku innych produktów: 

  • garnka, 
  • miski, 
  • rękawiczek foliowych, 
  • rękawiczek frotowych lub bawełnianych, 
  • cukrowego peelingu do rąk na bazie olejowej, 
  • kremu lub balsamu odżywczego do rąk, 
  • kremu nawilżającego do rąk. 

Lidlomix - kiedy w Lidlu 2022? Znamy datę i cenę! Podobne sprzęty kupisz w RTV Euro AGD i Media Expert Nowy Lidlomix. Kiedy w Lidlu 2022? Znamy datę i cenę!

Jak prawidłowo powinna być stosowana parafina na dłonie? W domu zabieg możesz przeprowadzić samodzielnie

Nie musimy decydować się na kosztowną wizytę w salonie kosmetycznym, gdyż zabieg parafinowy możemy przeprowadzać maksymalnie raz w tygodniu w domowym zaciszu. Trzeba jednak podczas jego wykonywania pamiętać o kilku istotnych zasadach. Przede wszystkim rozpoczynamy od dokładnego peelingu skóry dłoni, aby pozbyć się zrogowaciałego naskórka. Następnie rozgrzewamy w garnku parafinę kosmetyczną i przelewamy ją do przepłukanej zimną wodą miski. Na ręce nakładamy grubą warstwę kremu odżywczego. Kiedy zauważymy, że parafina delikatnie się ścina na wierzchu, to zanurzamy w niej dłonie. Przytrzymujemy do 2-3 minut. Wyciągamy dłonie i wkładamy do rękawiczek foliowych, a później dodatkowo bawełnianych. Zostawiamy całość na 20 minut. Po tym czasie zdejmujemy rękawiczki i resztki parafiny. Na koniec wcieramy w skórę dłoni krem nawilżający. 

Kobieta.gazeta.pl jest dla Was i to dla Was cały czas piszemy na różne tematy. Nie oznacza to jednak, że Ukraina schodzi na dalszy plan. To cały czas bieżąca i bardzo istotna kwestia. Wszystkie najważniejsze informacje znajdziecie tutaj: wiadomości.gazeta.pl, kobieta.gazeta.pl/ukraina

Jak pomóc Ukrainie? Gazeta.pl łączy siły z PCPM Gazeta.pl łączy siły z PCPM, by wspierać Ukrainę. Sprawdź, jak możesz pomóc

Więcej o: