Chcesz mieć płaski brzuch? Tych produktów unikaj i wyeliminuj je z diety

Lato zbliża się wielkimi krokami, a wraz z nim sezon bikini. Jeśli chcemy zrzucić kilka zbędnych kilogramów, to właśnie teraz jest na to odpowiedni moment. Warto jednak pamiętać o tym, żeby zrobić to z głową.

Więcej dietetycznych porad znajdziecie na Gazeta.pl

Nie od dziś wiadomo, że aby schudnąć i nie narazić się na efekt jojo, trzeba do tego podejść kompleksowo. Najlepszym rozwiązaniem jest regularna aktywność fizyczna i dobrze zbilansowana dieta bogata we wszystkie wartości odżywcze. Pewnie nie raz słyszeliście takie stwierdzenie, że brzuch robi się w kuchni. Nie sposób się z tym nie zgodzić. Aktywność fizyczna ma ogromny wpływ na to, jak wygląda nas brzuch, ale jeśli chcemy cieszyć się szczupłą sylwetką, to powinniśmy zwrócić szczególną uwagę na dietę. 

Zobacz wideo

Dieta na płaski brzuch - tych produktów unikaj 

Żyjemy w czasach, gdzie na wszystko brakuje nam czasu. Często jemy w pośpiechu, co przekłada się również na odkładanie się tłuszczu. Jeśli chcemy mieć płaski brzuch, powinniśmy zrezygnować z zamawiania tzw. śmieciowego jedzenia. Nie mówimy tu tylko o fast foodach, które rzecz jasna nie pomagają w procesie odchudzania, ale również o potrawach z restauracji, które są smażone w głębokim tłuszczu, bądź nie mamy pewności co do składu półproduktów. Niewiele osób zdaje sobie sprawę, że ilość soli zawarta w niektórych daniach znacząco przekracza zalecaną dawkę dzienną, a to może spowolnić proces odchudzania. 

Również alkohol powinniśmy wyeliminować z naszej diety, jeśli chcemy cieszyć się płaskim brzuchem i pozbyć się boczków. 

Uwielbiasz słodycze? Niestety, one również powinny zniknąć z twojej diety. Cukier i kolorowe barwniki są wrogiem płaskiego brzucha i nie powinniśmy ich jeść, kiedy chcemy zadbać o szczupłą sylwetkę. Jeśli mamy problem z napadami głodu i ochotą na słodkie produkty, możemy sięgnąć po kawałek gorzkiej czekolady, czy przygotować sobie np. pancakes bananowe. Jeden jak i drugi produkt jest znacznie zdrowszy od popularnych batonów, czy gotowych ciastek i z pewnością nie zrujnuje naszej walki o płaski brzuch. 

Dieta na płaski brzuch - te produkty wprowadź do swojej diety 

Wiemy już jakich produktów nie powinniśmy spożywać, chcąc mieć płaski brzuch, zatem teraz przyjrzyjmy się temu, co powinno lądować na naszym talerzu. Przede wszystkim warzywa. To one powinny zajmować połowę naszego talerza. Możemy postawić na sałatki, ale również warzywa gotowane na parze, czy pieczone. Chude mięso również przyczyni się do zgubienia kilku zbędnych kilogramów. Najlepszą formą obróbki będzie grillowanie lub pieczenie. Zbliża się okres wakacyjny, dlatego coraz częściej będziemy mieli okazję do grillowania. Jeśli macie taką możliwość, to koniecznie z niej skorzystajcie. Zastanawiacie się pewnie co z węglowodanami? One również są potrzebne jeśli chcemy schudnąć. Makaron pełnoziarnisty, ryż czy ziemniaki będą świetnym dodatkiem do przygotowanych przez was dań. Nie zapominajmy także o owocach. Warto wybierać te sezonowe jak jabłka, maliny czy truskawki. 

Jakie ćwiczenia na płaski brzuch? 

Kiedyś mówiło się, że najlepszym ćwiczeniem na płaski brzuch są popularne brzuszki, ale wielokrotnie już udowodniono, że są znacznie lepsze ćwiczenia. Zaliczyć do nich możemy popularną deską, a także wszystkie wariacje na jej temat jak deska bokiem, czy deska ze skrętem bioder. Innym ćwiczeniem, które świetnie podkręca metabolizm i pomoże w procesie spalania tłuszczu, będzie tzw. wspinaczka w podporze. Jeśli jednak chcemy wzmocnić dolne partie brzucha i pozbyć się oponki powinniśmy położyć się na plecach i naprzemiennie opuszczać raz jedną raz drugą nogę tak by zatrzymała się tuż nad ziemią. Przy tym wszystkim należy pamiętać o tym by nasze plecy i odcinek lędźwiowy były przyklejone do ziemi.

Kobieta.gazeta.pl jest dla Was i to dla Was cały czas piszemy na różne tematy. Nie oznacza to jednak, że Ukraina schodzi na dalszy plan. To cały czas bieżąca i bardzo istotna kwestia. Wszystkie najważniejsze informacje znajdziecie tutaj: wiadomości.gazeta.pl, kobieta.gazeta.pl/ukraina

Więcej o: