Domowe sposoby na opryszczkę? Te produkty złagodzą ból natychmiastowo. Znajdziesz je w swojej kuchni

Ból, świąd i uczucie pieczenia to najczęstsze dokuczliwe objawy towarzyszące opryszczce. Można im przeciwdziałać natychmiastowo, sięgając po produkty dostępne w niemal każdej kuchni. Zdradzamy, które domowe sposoby na opryszczkę poradzą sobie z nią najlepiej.

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Zobacz wideo Wirus opryszczki w trakcie ciąży bywa bardzo niebezpieczny. Jak postępować i jak wygląda leczenie?

Opryszczka jest nie tylko nieprzyjemną, ale i nieestetyczną zmianą na ustach, której każda z nas chciałaby się jak najszybciej pozbyć. Jej objawy mogą się utrzymywać nawet do dwóch tygodni, dlatego warto znać sposoby, dzięki którym mamy szansę uporać się z nimi szybciej. Oczywiście, jeśli żadna z poniższych metod nie przyniesie pożądanych rezultatów, należy skonsultować się z lekarzem. 

Domowe sposoby na opryszczkę? Ta mieszanka poradzi sobie z nią najlepiej

Wśród najczęściej polecanych metod na opryszczkę znajduje się przykładanie kawałka czosnku lub cebuli oraz nacieranie miodem. Najlepsze efekty przyniosą one jednak połączone razem. Sama cebula czy czosnek może prowadzić bowiem do podrażnienia delikatnej skóry. Ząbek czosnku rozdrabniamy w moździerzu z odrobiną cebuli oraz łyżeczką miodu. Tak przygotowana pasta to najlepsze połączenie właściwości przeciwzapalnych, przeciwwirusowych i regenerujących. 

Okłady z herbaty lub ziół to świetny sposób na opryszczkę w domu

Przeciwbakteryjne działanie melisy pomaga uporać się bolesnymi objawami opryszczki oraz wspomaga szybszą regenerację naskórka. Wystarczy przyłożyć do zmienionego chorobowo miejsca okład z zaparzonej i ostudzonej melisy. Można ją zastąpić także innymi ziołami np. miętą, rumiankiem lub szałwią. Doskonale sprawdzi się także zwykła czarna herbata, która ma właściwości ściągające i przeciwwirusowe.

Cytryna również może posłużyć jako domowy sposób na opryszczkę 

Podczas leczenia opryszczki pomocna może okazać się również cytryna. Jej oczyszczające i antyseptyczne właściwości złagodzą objawy. Należy jedynie plasterek cytryny przykładać do zmienionego chorobowo miejsca kilka razy dziennie. 

Kobieta.gazeta.pl jest dla Was i to dla Was cały czas piszemy na różne tematy. Nie oznacza to jednak, że Ukraina schodzi na dalszy plan. To cały czas bieżąca i bardzo istotna kwestia. Wszystkie najważniejsze informacje znajdziecie tutaj: wiadomości.gazeta.pl, kobieta.gazeta.pl/ukraina

Więcej o: