Prosty trik, dzięki któremu umyjesz okna w okamgnieniu! Efekt lśniących okien bez smug za grosze

Znamy sposób na mycie okien szybko i tanio. Wystarczy, że połączysz ze sobą kilka znanych produktów i unikniesz wydawania pieniędzy na środki czyszczące ze sklepu. Oszczędzisz również czas, ponieważ mycie okien w ten sposób jest niemal ekspresowe!

Czy są tutaj osoby, które lubią myć okna? Jeśli tak, to zapewne stanowią znaczną mniejszość. Mycie okien bywa pracochłonne i nie wiąże się tylko z przesuwaniem namoczonej szmatki, czy ścierki po szkle, ale i intensywnym polerowaniem tak, aby na oknie nie pozostały żadne smugi. Zazwyczaj wydajemy pieniądze na jak najlepsze w naszej opinii środki, które mają skrócić czas tego procesu. Cena nie zawsze równa się jakości. Przychodzimy z pomocą i podpowiadamy jak umyć okna tanio, szybko i skutecznie. 

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl 

Zobacz wideo Czyścimy osad i kamień - domowe sposoby na trudne zabrudzenia

Jak myć okna, aby były lśniące i bez smug? Ten sposób pomaga zaoszczędzić czas

Jednym ze sposobów, aby okna nie wymagały polerowania i od razu pozbawione były smug jest dodatnie do ciepłej wody kilkanaście kropli gliceryny farmaceutycznej lub płynu do płukania tkanin. W ten sposób zaoszczędzisz czas i pieniądze, ponieważ nie zużyjesz tak dużo płynu co zazwyczaj. 

Sposób na czyste okna za grosze! Połącz te trzy produkty i uzyskaj świetny efekt

Zamiast wydawać pieniądze na środek ze sklepu, stwórz własny, który będzie idealny nie tylko do mycia okien, ale i szyb prysznicowych, czy luster. Połącz 2 łyżki amoniaku, 1/2 szklanki alkoholu i 1/4 łyżeczki łagodnego, nieantybakteryjnego płynu do mycia naczyń. Przelej mieszaninę np. do pustego opakowania z dozownikiem lub spryskiwacza do kwiatków. Płyn należy rozpylić na oknach i wytrzeć ściereczką, która nie pozostawia pyłków. Najlepsza będzie ta wykonana z gąbki. 

Ten sposób na mycie okien skutecznie i szybko jest ekologiczny

Jeśli nie mas pod ręką gąbczastych ściereczek, czy ręczników papierowych, nie oznacza to że nie możesz umyć okien. Z pomocą przyjdą gazety! Oczywiście nie te śliskie i kolorowe, ale najprostsze szare gazety informacyjne, które rozdawane są np. rano przy wejściu do podziemi w większych miastach. To sposób na danie im drugiego życia, co jest ekologiczne i zgodne z zasadami recyklingu. 

Kobieta.gazeta.pl jest dla Was i to dla Was cały czas piszemy na różne tematy. Nie oznacza to jednak, że Ukraina schodzi na dalszy plan. To cały czas bieżąca i bardzo istotna kwestia. Wszystkie najważniejsze informacje znajdziecie tutaj: wiadomości.gazeta.pl, kobieta.gazeta.pl/ukraina

Więcej o: