Historyczny lot z Warszawy. Obsługiwała go 7-osobowa kobieca załoga

Jak poinformowała linia lotnicza Enter Air, w minionym tygodniu został zrealizowany pierwszy w jej historii lot z załogą, składającą się wyłącznie z kobiet. - Taki dzień, jak wczorajszy, nie zdarza się często w lotnictwie - czytamy na oficjalnym profilu przewoźnika w mediach społecznościowych.

Więcej podobnych tematów na stronie głównej Gazeta.pl

W miniony czwartek, 24 marca, linia lotnicza Enter Air zrealizowała swój pierwszy w historii lot z załogą, w skład której wchodziły wyłącznie kobiety. Samolot, za którego sterami zasiadła kpt. Katarzyna Kapitan leciał z Warszawy do Hurghady i z powrotem.

Zobacz wideo

Pierwszy taki lot w historii linii. Zdjęcie załogi hitem sieci

- Taki dzień, jak wczorajszy, nie zdarza się często w lotnictwie. W Enter Air taki lot był pierwszym, kiedy to rejs wykonała siedmioosobowa damska Załoga pod dowództwem kpt. Katarzyny Kapitan - poinformowały linie lotnicze za pośrednictwem mediów społecznościowych.

Jak podaje portal "Rynek lotniczy", oprócz kpt. Katarzyny Kapitan, w skład załogi wchodziły: pierwsza oficer Magdalena Tubylewicz oraz załoga szefowej pokładu Zuzanny Pniewskiej w składzie: Karolina, Katarzyna, Zuzanna i Aleksandra.

Post wzbudził wiele zainteresowania wśród internautek i internautów, którzy nie szczędzili załodze wyrazów uznania.

To bardzo fajna sprawa. Na kolei wiele osób nadal dziwi się widząc panie za sterami pociągów
Super dziewczyny! Brawo Pani Kapitan and Crew
Czad! Tak trzymać i oby było ich więcej...
Bardzo się cieszę z takiego widoku i życzę coraz częściej takich damskich załóg na Waszych rejsach Enter Air
Ukłony dla naszych wniebowziętych Pań: za profesjonalizm i uśmiech
Brawo wy!
Super dziewczyny!
Brawo wzorowa Pani Kapitan z Całą Załogą

- pisali.

***

Kobieta.gazeta.pl jest dla Was i to dla Was cały czas piszemy na różne tematy. Nie oznacza to jednak, że Ukraina schodzi na dalszy plan. To cały czas bieżąca i bardzo istotna kwestia. Wszystkie najważniejsze informacje znajdziecie tutaj: wiadomości.gazeta.pl, kobieta.gazeta.pl/ukraina.

Więcej o: