Jak pozbyć się kurzu z domu na dłużej? Wypróbuj ten tani trik i ciesz się efektem

Dopiero co posprzątałaś, a już masz wrażenie, że kurz znowu osiadł na meblach i wymaga ponownego przetarcia? Otóż sprzątanie można sobie znacznie ułatwić i wydłużyć efekt czystości. Wystarczy zastosować kilka sprytnych trików, by pozbyć się kurzu z domu na dłużej.

Więcej domowych trików znajdziesz na Gazeta.pl

Zobacz wideo Jak wyczyścić kran i usunąć osad z kamienia?

Każdy, kto zajmuje się sprzątaniem w domu czy mieszkania wie, jaka potrafi to być syzyfowa praca. Bardzo często zdarza się bowiem tak, że wystarczy dzień lub dwa, by na meblach znów zaczął osadzać się kurz. Jest jednak pewien banalnie prosty, domowy sposób, dzięki któremu można cieszyć się czystością i brakiem kurzu na meblach przez kilka dni dłużej. Wystarczy produkt, który zapewne masz już w swoim domu.

Jak pozbyć się kurzu z domu na dłużej? Genialny trik, który warto znać

Niewiele osób o tym wie, ale z pomocą przyjdzie płyn do płukania tkanin. Posiada on bowiem właściwości antystatyczne, dzięki czemu wszelkie cząsteczki wchodzące w skład kurzu będą osiadać znacznie wolniej. Jak zatem przygotować taką miksturę z płynem do płukania? Wystarczy, że w proporcji 1:1 zmieszasz płyn do tkanin z wodą i wlejesz do buteleczki z atomizerem, która ułatwi rozprowadzenie antykurzowej mieszanki. Pamiętaj jednak, by taki płyn stosować zawsze na czystych powierzchniach, tuż po dokładnym ich wytarciu wodą lub wodą ze środkiem czyszczącym. 

Dom bez kurzu na dłużej? Ważna jest kolejność sprzątania

Inną kwestią, na którą warto zwrócić uwagę, jeśli zauważasz, że tuż po sprzątaniu kurz osiada na meblach, jest kolejność poszczególnych czynności w trakcie porządków. Mówi się, że najlepszym rozwiązaniem jest, by najpierw odkurzyć odkurzaczem podłogi oraz inne wybrane elementy, następnie wytrzeć kurze, a na koniec umyć podłogi. Przy takiej kolejności ryzyko szybkiego osadzenia się kurzu również jest mniejsze.

***

Kobieta.gazeta.pl jest dla Was i to dla Was cały czas piszemy na różne tematy. Nie oznacza to jednak, że Ukraina schodzi na dalszy plan. To cały czas bieżąca i bardzo istotna kwestia. Wszystkie najważniejsze informacje znajdziecie tutaj: wiadomości.gazeta.pl, kobieta.gazeta.pl/ukraina.

Więcej o: