Jak usunąć rysy z szyby? Wykorzystaj produkt znajdujący się w każdej łazience. To skuteczny i tani trik

Drobnych rys powstających na szkle możemy szybko i skutecznie się pozbyć niezależnie od tego, czy jest to lustro, szklany stolik czy szyba samochodowa. Wystarczy produkt, który każdy z nas ma w swojej łazience, aby usunąć z powierzchni nieestetyczne ślady.

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Zobacz wideo Ekopłyn do mycia szyb z czterech składników

Rysy na szklanych powierzchniach mogą powstać nie tylko wskutek kontaktu z ostrym przedmiotem, ale także podczas nieprawidłowej pielęgnacji. Jest jednak sposób na to, aby zminimalizować widoczność nieestetycznych śladów, a nawet całkiem się ich pozbyć. Nie trzeba wymieniać od razu całej szyby lub kupować nowego lustra. Wystarczy sięgnąć po produkt, z którego korzystamy na co dzień. 

Jak usunąć rysy z szyb? Wykorzystaj pastę do zębów

Pasta do zębów to skuteczny sposób na pozbycie się zarysowań nie tylko z karoserii, ale i szyby. Najlepiej sprawdzi się ta wybielająca. Absolutnie nie powinniśmy używać pasty do zębów zawierającej granulki czy inne drobinki. Na miękką i lekko wilgotną szmatkę nakładamy pastę, a następnie wcieramy ją kolistymi ruchami w miejsce zarysowania. Trzeba uzbroić się w cierpliwość, bo cała czynność do uzyskania pożądanego efektu może potrwać 15 minut albo i dłużej. 

Domowe sposoby na rysy na szybach. W tej roli świetnie sprawdzi się także soda oczyszczona

Właściwości sody oczyszczonej w domu są niezastąpione. Doskonale radzi sobie z plamami, nieprzyjemnymi zapachami, a jak się okazuje także z zarysowaniami na szkle. Wystarczy przygotować z niej lepką pastę. Potrzebna do tego będzie niewielka ilość wody. Podobnie jak w przypadku pasty do zębów, mieszankę nakładamy na miękką ściereczkę i pocieramy w miejscu wystąpienia rysy. Na koniec płuczemy szkło zimną wodą i wycieramy do sucha. 

Z rysami na szkle poradzą sobie także produkty do czyszczenia mebli

Produkty do czyszczenia mebli można wykorzystać do zminimalizowania widoczności rys na szkle, jednak pod warunkiem, że są to pianki lub płyny bez obecności kwasów w składzie oraz z minimalnym dodatkiem wosku. Nakładamy jego niewielką ilość na miękką szmatkę i delikatnymi, kolistymi ruchami polerujemy miejsce zarysowania. 

Kobieta.gazeta.pl jest dla Was i to dla Was cały czas piszemy na różne tematy. Nie oznacza to jednak, że Ukraina schodzi na dalszy plan. To cały czas bieżąca i bardzo istotna kwestia. Wszystkie najważniejsze informacje znajdziecie tutaj: wiadomości.gazeta.pl, kobieta.gazeta.pl/ukraina

Więcej o: