Weź kawałek folii aluminiowej i przetrzyj nią włosy. Efekt? Zaskakujący

Okazuje się, że wiele produktów ma więcej zastosowań, niż te, które są powszechnie znane. Tak jest też w przypadku folii aluminiowej. Popularne sreberko może być niezwykle pomocne przy problemach z włosami. Przetrzyj włosy kawałkiem folii aluminiowej, a efekt, który uzyskasz może zaskoczyć.

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Folia aluminiowa może być przydatna nie tylko w kuchni, ale również przy układaniu włosów. Ta metoda sprawdzi się, jeśli posiadasz włosy suche, zniszczone i z tendencją do puszenia się.

Zobacz wideo Jak użyć prostownicy do zrobienia loków? Tutorial krok po kroku

Folia aluminiowa na włosy, czyli sposób na elektryzujące się pasma

Włosy z tendencją do puszenia się, suche i zniszczone często są kłopotem dla ich posiadaczek. Jeżeli chcesz je wygładzić i nadać im odpowiedni kształt to wystarczy, że sięgniesz po kawałek folii aluminiowej. Sposób ten sprawdzi się, np. podczas sezonu, kiedy nosisz czapkę. Po jej zdjęciu włosy są naelektryzowane, a fryzura daleka od idealnej. Pocieranie kosmyków kawałkiem folii aluminiowej sprawi, że pasma przestaną się elektryzować i z powrotem staną się gładkie i piękne.

Folia aluminiowa na włosy może je optycznie wydłużyć. Spróbuj tę metodę

Jeżeli nosiliśmy upięte włosy, mogą się one wydawać krótsze po rozpuszczeniu. Przetarcie ich kawałkiem folii aluminiowej może sprawić, że będą proste, a co za tym idzie - dłuższe. Taki efekt może się utrzymywać nawet kilka godzin, pod warunkiem, że przebywasz w suchym pomieszczeniu. Posiadanie kawałka folii przy sobie może okazać się bardzo pomocne w awaryjnych sytuacjach, kiedy nie mamy możliwości skorzystać z urządzeń do włosów.

Kobieta.gazeta.pl jest dla Was i to dla Was cały czas piszemy na różne tematy. Nie oznacza to jednak, że Ukraina schodzi na dalszy plan. To cały czas bieżąca i bardzo istotna kwestia. Wszystkie najważniejsze informacje znajdziecie tutaj: wiadomości.gazeta.pl, kobieta.gazeta.pl/ukraina.

Więcej o: