Cera gładka jak po użyciu filtra do zdjęć! Wystarczą dwa produkty, które znajdziesz w kuchni

Marzy ci się idealnie gładka cera, którą można uzyskać przez użycie filtrów do zdjęć w popularnych aplikacjach? To możliwe, jeśli zastosujesz naturalną maseczkę, stworzoną z dwóch produktów z twojej kuchni! Połącz aromatyczną przyprawę i coś do pieczenia.

Gładka cera to marzenie nie tylko nastolatków. Zdarza się, że wypryski i inne niedoskonałości pojawiają się również w późniejszym wieku. Może mieć to związek z nieodpowiednią higieną twarzy wynikającą np. z nie zmycia makijażu przed snem, albo z problemów z gospodarką hormonalną. Niezależnie od przyczyny - mamy sposób jak temu zaradzić. Potrzebujesz dwóch produktów, aby stworzyć maseczkę.

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Zobacz wideo Idealna cera bez podkładu? Tak wyrównasz kolor cery

Sposób na piękną cerę to przede wszystkim odpowiednia pielęgnacja

Zanim użyjesz rozmaitych maseczek, czy kremów, pamiętaj o podstawowych zasadach pielęgnacji twarzy. Zaliczamy do nich m.in. demakijaż, oczyszczanie, złuszczanie, tonizowanie, odżywianie i nawilżanie. Bez regularnego praktykowania wszystkich wymienionych etapów, możesz mieć problemy ze swoją cerą, które z biegiem lat mogą przynieść opłakane skutki wymagające wizyty u dermatologa.

Domowa maseczka na gładką cerę. Wystarczy aromatyczna przyprawa i dobrze znana soda!

Ta aromatyczna przyprawa jest stosowana na piękną cerę m.in. w Afryce. Mowa o kurkumie, która pięknie pachnie, ma intensywny kolor i właściwości regenerujące tkanki. Aby stworzyć maseczkę idealną, na początek połącz ze sobą 1 łyżeczkę sody, 1/2 łyżeczki kurkumy i wymieszaj z odrobiną wody do powstania charakterystycznej "papki". Jeśli chcesz, możesz uzupełnić ją o sok z cytryny, lub pomarańczy.

Sposób na gładką cerę, czyli domowa maseczka. Ile czasu ją trzymać?

Ta maseczka działa, ale niestety trzeba uważać przy jej nakładaniu. Zbyt długie trzymanie jej na twarzy może być niebezpieczne dla osób z wyjątkowo bladą cerą. Kurkuma bowiem silnie "farbuje". Pastę - maseczkę należy trzymać na twarzy nie dłużej niż kwadrans, omijając okolice oczu

Kobieta.gazeta.pl jest dla Was i to dla Was cały czas piszemy na różne tematy. Nie oznacza to jednak, że Ukraina schodzi na dalszy plan. To cały czas bieżąca i bardzo istotna kwestia. Wszystkie najważniejsze informacje znajdziecie tutaj: wiadomości.gazeta.pl, kobieta.gazeta.pl/ukraina

Więcej o: