Umyj podłogę tabletką do zmywarki. Efekt z pewnością Cię zaskoczy

Tabletki do zmywarek są częścią codziennego mycia naczyń w zmywarce, ale myć może nie zdajesz sobie sprawy z różnych kreatywnych sposobów, w jakie można je jeszcze wykorzystać. Poza tymi oczywistymi możliwości są niemal nieograniczone. Dzięki różnym zastosowaniom nie musisz się już obawiać, że tabletki się zmarnują, jeśli kupisz je w nadmiarze.

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Tabletki do zmywarki zawierają substancje chemiczne, które zmiękczają twardą wodę oraz wybielacze, które pomagają uporać się z trudnymi plamami. Ponadto w składzie mają enzymy, które szybko rozpuszczają skrobię i żywność zawierającą białko oraz środki powierzchniowo czynne, które nadają szklankom lśniący wygląd po umyciu. Dzięki tym składnikom istnieje wiele sposobów na wykorzystanie tych tabletek w inny sposób niż tylko do mycia naczyń.

Zobacz wideo Telefon w folii spożywczej, makaron w suszarce do sałaty i inne kuchenne triki. Czy znasz je wszystkie?

Sposób na błyszczącą posadzkę. Sięgnij po tabletki do zmywarki

Ten trik może być wyjątkowo przydatny i zaskakujący efektem. Wystarczy, że dwie tabletki do zmywarki rozpuścisz w wiadrze z ciepłą wodą. Tabletki, dzięki swoim właściwościom i składnikom skutecznie wyczyszczą brudne powierzchnie i nadadzą jej niebywały blask. 

Porady "Perfekcyjnych Pań Domu". Sprawdź polecane sposoby

Na popularnej grupie na Facebooku "Perfekcyjne Panie Domu (Porady: sprzątanie, dom, ogród)" kobiety wymieniają się cennymi opiniami. Rady dotyczą różnych tematów. Również w kwestii mycia powierzchni płaskich pojawiło się wiele ciekawych porad. Oto niektóre z nich:

Ja rozpuszczam kostkę do zmywarki, w końcu moja podłoga jest czysta i błyszczy
Ja myje ocet i płyn płukania
Ja umyłam mydłem malarskim +gorąca woda i efekt zadowalający
U mnie sprawdza się nabłyszczacz do zmywarki, płytki i panele wyglądają jak nowe
Ja daję płyn do szyb. Najpierw "wstępne" mycie jakimś płynem, a później woda z płynem do szyb, nie ma smug, jest czysto i pachnie

Kobieta.gazeta.pl jest dla Was i to dla Was cały czas piszemy na różne tematy. Nie oznacza to jednak, że Ukraina schodzi na dalszy plan. To cały czas bieżąca i bardzo istotna kwestia. Wszystkie najważniejsze informacje znajdziecie tutaj: wiadomości.gazeta.pl, kobieta.gazeta.pl/ukraina.

Więcej o: