Jak wyczyścić piekarnik bez użycia mocnej chemii? Ten ekologiczny produkt za 2 zł oznacza koniec szorowania

Zastanawiasz się jak wyczyścić piekarnik bez użycia mocnej chemii? Istnieje kilka skutecznych domowych sposobów dzięki, którym nie musisz się martwić, że niebezpieczna substancja dostanie się do twojego jedzenia. Dodatkowo są szybkie i skuteczne.

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Dla większości pań domu czyszczenie piekarnika to prawdziwa zmora. Zajmuje to dużo czasu, a dodatkowo staramy się, aby na pewno nic nie zostało wewnątrz z mocnej chemii, której używaliśmy. Jeżeli nie chcesz, aby ten problem więcej zaprzątał ci głowy, wypróbuj jeden z naszych trików.

Zobacz wideo Jak udrażniać rury? Domowe sposoby

Jak wyczyścić piekarnik parą wodną? To bardzo naturalny sposób

Zastanawiasz się jak wyczyścić piekarnik parą wodną? Niektóre urządzenia posiadają specjalną funkcję czyszczenia parowego jednak jeżeli masz zwykły piekarnik, wystarczy, że przygotujesz żaroodporne naczynie i wlejesz do niego gorącą wodę. Następnie wstaw go do piekarnika nagrzanego do około 140-150 stopni. Po kilku minutach wyjmij naczynie i pozwól wnętrzu piekarnika ostygnąć. Gdy upewnimy się, że urządzenie nie jest już gorące, wystarczy przetrzeć je wilgotną szmatką lub gąbką.

Jak wyczyścić piekarnik octem? Ten domowy sposób jest szybki

Wśród domowych sposobów na czyszczenie piekarnika, najpopularniejszy jest ten z użyciem octu. Jest on nie tylko skuteczny, ale i bezpieczny dla nas oraz dla środowiska. Nie przenika on do potraw i nie stanowi potencjalnego zagrożenia dla naszego organizmu. Aby wyczyścić nasz sprzęt, wystarczy zmieszać ocet z wodą w proporcjach 50:50. Takim roztworem należy spryskać wnętrze piekarnika i pozostawić przez kilka minut. Ocet dokładnie rozpuści tłuszcz i brud znajdujący się w piekarniku, dzięki czemu znacznie łatwiej będzie nam go usunąć. Po upływie określonego czasu wystarczy zetrzeć całe urządzenie wilgotną ściereczką.

Jak wyczyścić piekarnik sodą czy solą?

W kolejnym domowym sposobie na brudny piekarnik potrzebna będzie sól lub soda. Wystarczy przypalone resztki wewnątrz urządzenia obficie posypać sodą oczyszczoną, a następnie zwilżyć wodą. Tak sporządzony roztwór zostawiamy w piekarniku na dwie godziny, po czym przystępujemy do przemywania ściereczką namoczoną w wodzie i occie. Jeżeli do czyszczenia chcemy użyć soli, wystarczy posypać nią wnętrze urządzenia i rozgrzać go tak, aby zbrązowiała. Po wystygnięciu piekarnika ścieramy dokładnie sól i czyścimy wnętrze piekarnika przy pomocy gąbki nasączonej wodą.

Kobieta.gazeta.pl jest dla Was i to dla Was cały czas piszemy na różne tematy. Nie oznacza to jednak, że Ukraina schodzi na dalszy plan. To cały czas bieżąca i bardzo istotna kwestia. Wszystkie najważniejsze informacje znajdziecie tutaj: wiadomości.gazeta.pl, kobieta.gazeta.pl/ukraina

Więcej o: