Mrówki w domu - jak się ich pozbyć? Te produkty skutecznie rozwiążą problem. Kosztują nie więcej niż 3 zł

Te małe szkodniki najczęściej pojawiają się, gdy za oknami robi się coraz cieplej. Mrówki w domu nie są może niebezpieczne, ale na pewno bardzo uciążliwe szczególnie jeśli zaczynają przybywać chmarami. Zamiast po szkodliwe środki chemiczne warto jednak sięgnąć po domowe produkty, dzięki którym pozbędziemy się ich równie skutecznie.

Więcej podobnych artykułów przeczytasz na stronie głównej Gazeta.pl

Zobacz wideo Pająki, mrówki, mole... Sprawdź, jak domowymi sposobami pozbyć się insektów

Jeśli w domu zaczynają pojawiać się mrówki, sięgnięcie po specjalistyczne środki owadobójcze powinno być ostatecznością, zwłaszcza jeśli mamy dzieci lub zwierzęta domowe. Naturalne produkty wykazują się równie wysoką skutecznością, a nie są szkodliwe dla naszego zdrowia. Wiele z nich znajduje się w niemal każdej kuchni. 

Skąd się biorą mrówki w domu? To problem nasilający się podczas cieplejszych pór roku 

Wyższe temperatury za oknem i wilgotne powietrze sprzyjają przemieszczaniu się mrówek. Szukają one bowiem miejsc, w których mogą znaleźć nie tylko pożywienie, ale też założyć gniazda. Stąd też często zaglądają do domowych kuchni. Zwłaszcza jeśli na blacie lub też stole pozostawione są resztki jedzenia, plamy po miodzie czy słodkich napojach bądź mamy nieosłonięte kosze na śmieci. 

Domowe sposoby na mrówki w domu. Naturalne produkty, które skutecznie je odstraszą 

Jedna czy dwie mrówki to nie jest jeszcze problem, jednak na trasie, którą się poruszają pozostawiają ślady z feromonów. To może być natomiast już początkiem uciążliwych wizyt tych małych szkodników. Trasy te prowadzą najczęściej od ich gniazda do źródeł pożywienia, dlatego z czasem problem obecności mrówek w domu może się nasilić. Najlepszym sposobem, aby temu przeciwdziałać, jest skropienie takiej trasy środkiem odstraszającym. Zaliczamy do nich: 

  • ocet,
  • sok z cytryny,
  • czosnek - główkę obieramy i kroimy, a następnie wrzucamy do szklanki z wodą. Zostawiamy całość na jeden dzień. Następnego dnia wystarczy doprowadzić roztwór do wrzenia i mamy gotowy środek odstraszający,
  • olejek lawendowy,
  • sodę oczyszczoną, 
  • czarny pieprz - najlepiej sprawdzi się roztwór przygotowany ze szklanki wody i kilku łyżek zmielonego pieprzu. 

Kobieta.gazeta.pl jest dla Was i to dla Was cały czas piszemy na różne tematy. Nie oznacza to jednak, że Ukraina schodzi na dalszy plan. To cały czas bieżąca i bardzo istotna kwestia. Wszystkie najważniejsze informacje znajdziecie tutaj: wiadomości.gazeta.pl, kobieta.gazeta.pl/ukraina

Więcej o: